Liga fińska - 9. kolejka Veikkausliiga: Inter Turku - Idrottsföreningen 3-2 (1-1)

W spotkaniu 9. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Interu Turku zwyciężyła z Idrottsföreningenem 3-2 (1-1). Mecz na Veritas Stadion obejrzało 1 662 widzów.

9. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-08-14 17:30 | Stadion: Veritas Stadion | Widzów: 1662 | Arbiter: P. Viljanen
Luis Henrique 35',74'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Interu Turku wygrała aż 12 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Interu Turku otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Connor Ruane.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 35. minucie Luis Henrique wyrównał wynik meczu.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Juusowi Hämäläinenowi z Interu Turku. Była to 39. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Matiasowi Ojali, zawodnikowi gospodarzy. W 58. minucie Joel Mattsson zastąpił Kevina Larssona.

W tej samej minucie Jabar Sharza został zmieniony przez Jukkę Halme, a za Johna Fagerströma wszedł na boisko Adama Fofana, co miało wzmocnić zespół Idrottsföreningenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liliu na Eliasa Mastokangasa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie dającą prowadzenie bramkę dla drużyny Interu Turku zdobył Timo Furuholm. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

W 71. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Vitinhowi z zespołu gości.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 11 minut, zespół Idrottsföreningenu doprowadził do remisu. Gola strzelił Luis Henrique. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksiego Paananena z Interu Turku, a w 87. minucie Arnolda Otieno z drużyny przeciwnej.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Idrottsföreningenu doszło do zmiany. Matias Hänninen wszedł za Eera-Mattiego Auvinena.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Turku w 88. minucie spotkania, gdy Connor Ruane zdobył z karnego trzecią bramkę. W 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Arnold Otieno osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 87. minucie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Ricka Kettinga, piłkarza Interu Turku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Arnold Otieno Origi 87′ 89′
39′ Juuso Hämäläinen
Eero-Matti Auvinen80′
Arttu Hoskonen
Hannu Patronen
90′ Rick Ketting
John Fagerström63′
Kevin Kouassivi-Benissan
Sakari Mattila
53′ Matias Petteri Ojala
Joel Mattsson58′
77′ Aleksi Paananen
Riku Selander
 22′ (k.), 88′ (k.) Connor James Ruane
Jabar Sharza58′
61′ Ellinton Antonio Costa Morais
Moshtagh Yaghoubi
 63′ Timo Furuholm
Matias Hänninen80′
61′ Elias Mastokangas
Adama Fofana63′
Kasperi Nevä
Jukka Halme58′
Jasper Yrjas
Kevin Larsson58′

Sakari Ilmari Tukiainen

Zawodnicy Idrottsföreningenu otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast drużyna Idrottsföreningenu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.