Liga fińska - 9. kolejka Veikkausliiga: FC Honka - Seinäjoen Jalkapallokerho 0-0

W spotkaniu 9. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 10 sierpnia, jedenastka FC Honka zremisowała z Seinajoenem 0-0. Mecz na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo obejrzało 1 362 widzów.

9. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-08-10 17:30 | Stadion: Tapiolan Urheilupuisto | Widzów: 1362 | Arbiter: J. Järvinen
FC Honka
Seinäjoen Jalkapallokerho
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć zespół Seinajoenu wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Honka: Duarte Tammilehtowi w 30. i Daniemu Hatakce w 41. minucie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Serge'owi Atakayiemu z Seinajoenu. Była to 46. minuta starcia. W 62. minucie Demba Savage zastąpił Lucasa Kaufmanna.

W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Javi Hervas, Macoumba Kandji, a na ich miejsce weszli Duarte Tammilehto, Jean-Marie Dongou. Po chwili trener Seinajoenu postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Robina Sida wszedł Darvin Chávez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać remis. A trener FC Honka wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Elma Heinonena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Arlind Sejdiu.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce FC Honka doszło do zmiany. Robert Ivanov wszedł za Jerry'ego Voutilainena.

Walter Viitala
41′ Dani Hatakka
Serge Atakayi46′
30′ 63′ Duarte Tammilehto
Matej Hradecky
87′ Jerry Voutilainen
Denys Oliynyk
63′ Jean-Marie Dongou
Anel Rashkaj
Borjas Martín González
Robin Sid72′
62′ Demba Savage
Matias Vainionpää
87′ Arlind Sejdiu
Ariel Thierry Ngueukam
Markus Uusitalo
Jesse Öst
Edmund Arko-Mensah
Darvin Francisco Chávez Ramírez72′
87′ Robert Ivanov
Ville Tikkanen
63′ Javi Hervas
William Greenwell Ions
62′ Lucas Paz Kaufmann
Jyri Kiuru
87′ Elmo Heinonen
Joonas Lepistö
63′ Macoumba Kandji

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom FC Honka, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Seinajoenu w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.