Liga fińska - 8. kolejka Veikkausliiga: Inter Turku - Kuopion Palloseura 1-0 (1-0)

W pojedynku 8. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 17 maja, jedenastka Interu Turku wygrała z Kupsem Kuopio 1-0 (1-0). Mecz na Veritas Stadion obejrzało 3 108 widzów.

8. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-05-17 17:30 | Stadion: Veritas Stadion | Widzów: 3108 | Arbiter: M. Al Emara
Inter Turku
Kuopion Palloseura
1
0
D. Klinkenberg 9'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 spotkań drużyna Interu Turku wygrała 17 razy i zanotowała 16 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Daan Klinkenberg dla drużyny Interu Turku. Bramka padła w tej samej minucie.

W 21. minucie Saku Savolainen został zastąpiony przez Eetu Pellikkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Danielowi Kamy'emu z zespołu gospodarzy. Była to 42. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Interu Turku.

Trener Kupsu Kuopio postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Rasmusa Karjalainena. Na boisko wszedł Ats Purje, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie w zespole Interu Turku doszło do zmiany. Mikke Louhela wszedł za Daana Klinkenberga.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył Kalle'owi Taimiemu z Kupsu Kuopio. Była to 83. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

Otso Virtanen
46′ Juuso Hämäläinen
Luis Carlos Murillo
42′ Daniel Kamy Ntankeu Yves
Vinko Soldo
 9′ 75′ Daan Klinkenberg
Ilmari Niskanen
62′ Joona Järvistö
Miika Töyräs
46′ Arttu Hoskonen
Jiri Nissinen
75′ Mikke Louhela
Mikko Pitkänen
Elias Mastokangas
Joona Hiltunen
Hanson Boakai
Eetu Pellikka21′
62′ Eero Tamminen
Ats Purje62′
Lassi Viholainen
Eetu Rissanen

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Interu Turku w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła dwóch graczy.