Liga fińska - 7. kolejka Veikkausliiga: IFK Mariehamn - Inter Turku 2-0 (1-0)

5 sierpnia na Wiklöf Holding Arena w Maarianhaminie odbyło się spotkanie 7. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami IFK Mariehamn i Interu Turku. Mecz zakończył się zwycięstwem IFK Mariehamn 2-0. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

7. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-08-05 17:30 | Stadion: Wiklöf Holding Arena | Widzów: 1000 | Arbiter: O. Hämäläinen
IFK Mariehamn
Inter Turku
2
0
A. Ademi 12'
P. Makrillos 71'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 58 starć jedenastka Interu Turku wygrała 27 razy i zanotowała 18 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Albion Ademi wywołał eksplozję radości wśród kibiców IFK Mariehamn , strzelając gola w 12. minucie spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny IFK Mariehamn.

Na drugą połowę jedenastka Interu Turku wyszła w zmienionym składzie, za Noah Nurmiego wszedł Martti Haukioja. Między 53. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 67. minucie Taiki Kagayama zastąpił Liliu.

Zespół Interu Turku ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 71. minucie trafił Peter Makrillos.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce IFK Mariehamn doszło do zmiany. Frans Grönlund wszedł za Lassiego Järvenpäę. Chwilę później trener Interu Turku postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Eliasa Mastokangasa. Na boisko wszedł Matias Ojala, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Jesper Engström został zmieniony przez Kevina Kouassiviego-Benissana, a za Aleksiego Paananena wszedł na boisko Anthony Annan, co miało wzmocnić zespół Interu Turku. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Petera Makrillosa na Joela Karlströma w 84. minucie oraz Albiona Ademiego na Alaina Ebwelle'a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

Dwie minuty później kartkę dostał Juuso Hämäläinen z drużyny gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Henrik Moisander
72′ Lassi Järvenpää
Jesper Engström73′
Frankline Okoye Chinacherem
Juuso Hämäläinen90′
53′ Kalle Taimi
Rick Ketting
Gustav Backaliden
Noah Nurmi46′
 71′ 84′ Peter Michael Makrillos
Connor James Ruane
 12′ 90′ Albion Ademi
Kevin Kouassivi-Benissan73′
90′ Alain Richard Ebwelle
Anthony Gildas Kofi Annan75′
72′ Frans Grönlund
Jan Heinonen
84′ Joel Karlström
Matias Petteri Ojala73′

Ellinton Antonio Costa Morais67′

Jeśli zespół Interu Turku nie wykorzystał 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka IFK Mariehamn w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.