Liga fińska - 7. kolejka Veikkausliiga: FC Lahti - FC Honka 0-0

3 sierpnia na Lahden Stadion odbyło się starcie 7. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami FC Lahti i FC Honka. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 1 512 widzów.

7. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-08-03 17:30 | Stadion: Lahden Stadion | Widzów: 1512 | Arbiter: P. Viljanen
FC Lahti
FC Honka
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 meczów drużyna FC Honka wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna FC Lahti rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pyrego Lampinena wszedł Altin Zeqiri. W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Javiego Hervasa z FC Honka, a w 63. minucie Mikka Kuningasa z drużyny przeciwnej.

W 67. minucie za Javiego Hervasa wszedł Duarte Tammilehto. Trener FC Honka postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Lucasa Kaufmanna i na pole gry wprowadził napastnika Arlinda Sejdiu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 68 minuty boisko opuścili zawodnicy FC Lahti: Mikko Kuningas, Eemeli Virta, Kari Arkivuo, na ich miejsce weszli: Matti Klinga, Valdrin Rashica, Viljami Isotalo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nasiru Banahene'a, Jeana-Marie Dongou zajęli: Jonas Levanen, Elmo Heinonen.

Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Lahti i jedną drużynie przeciwnej.

Timothy Murray
90′ Kari Arkivuo
Konsta Rasimus
63′ 70′ Mikko Kuningas
Jerry Voutilainen85′
46′ Pyry Lampinen
Jean-Marie Dongou84′
78′ 79′ Eemeli Virta
Borjas Martín González
Dimitry Imbongo Boele
Demba Savage
Joona Tiainen
Markus Uusitalo
90′ Viljami Isotalo
Edmund Arko-Mensah
Arttu Auranen
Dani Hatakka
70′ Matti Klinga
Jonas Levanen68′
79′ 90′ Valdrin Rashica
Duarte Tammilehto67′
Vahid Hambo
Elmo Heinonen84′
46′ Altin Zeqiri
Arlind Sejdiu68′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom FC Lahti, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.