Liga fińska - 6. kolejka Veikkausliiga: IFK Mariehamn - Kuopion Palloseura 3-4 (3-0)

1 maja na Wiklöf Holding Arena w Maarianhaminie odbyło się spotkanie 6. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami IFK Mariehamn i Kupsu Kuopio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kupsu Kuopio 4-3. Mecz obejrzało 1 303 widzów.

6. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-05-01 17:30 | Stadion: Wiklöf Holding Arena | Widzów: 1303 | Arbiter: V. Käldström
Rangel 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Zespół Kupsu Kuopio wygrał aż 20 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko 10.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie kartkę dostał Otso Virtanen z zespołu gości.

Już na początku meczu to zawodnicy IFK Mariehamn otworzyli wynik. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania z rzutu karnego bramkę zdobył Keaton Isaksson.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka IFK Mariehamn, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Aristote Mboma.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Aristote Mboma po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-0.

W 44. minucie arbiter ukarał kartką Daniela Sjölunda, piłkarza gospodarzy.

Drugą połowę drużyna Kupsu Kuopio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jere'a Hiltunena, Tommiego Jyry'ego weszli Reuben Ayarna, Rangel.

W 55. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik IFK Mariehamn Keaton Isaksson. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 64. minucie, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Rangelowi i Aristote'owi Mbomie.

W 67. minucie za Aapa Mäenpäę wszedł Lassi Järvenpää.

Niedługo później Ville Saxman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kupsu Kuopio, strzelając kolejnego gola w 69. minucie starcia. W 73. minucie w jedenastce IFK Mariehamn doszło do zmiany. Simon Silverholt wszedł za Riku Sjöroosa.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Lassi Järvenpää, zawodnik IFK Mariehamn.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 77. minucie bramkę wyrównującą zdobył Petteri Pennanen.

W 81. minucie w jedenastce IFK Mariehamn doszło do zmiany. Amos Ekhalie wszedł za Keatona Isakssona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kupsu Kuopio w 90. minucie spotkania, gdy Rangel strzelił czwartego gola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-4.

Luis Carlos Murillo
67′ Aapo Mäenpää
Luc Landry Tabi Manga
Dylan Murnane
Kalle Taimi
 9′ (k.) 55′ (samob.) 81′ Keaton Isaksson
Jere Hiltunen46′
Hampus Lönn
Tommi Jyry46′
Robin Sid
Ilmari Niskanen
44′ Daniel Sjölund
Petteri Pennanen  77′
73′ Riku Sjöroos
Ville Saxman  69′
 27′, 40′ 64′ Aristote Mboma
Vinko Soldo
67′ 76′ Lassi Järvenpää
Reuben Ayarna46′
81′ Amos Ekhalie
Lucas Rangel Nunes Gonçalves46′  90′ 64′
Joel Karlström
Eetu Pellikka
73′ Simon Silverholt
Eetu Rissanen

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Kupsu Kuopio pokazał dwie.

Jedenastka IFK Mariehamn w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Kupsu Kuopio zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Kokkolan Pallo-Veikot. Natomiast 8 maja Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors będzie rywalem zespołu IFK Mariehamn w meczu, który odbędzie się w Helsinkach.