Liga fińska - 6. kolejka Veikkausliiga: FC Lahti - Seinäjoen Jalkapallokerho 1-1 (0-0)

W starciu 6. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 5 maja, drużyna FC Lahti zremisowała z Seinajoenem 1-1 (0-0). Mecz na Lahden Kisapuisto obejrzało 1 452 widzów.

6. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-05-05 17:30 | Stadion: Lahden Kisapuisto | Widzów: 1452 | Arbiter: T. Pohjoismäki
FC Lahti
Seinäjoen Jalkapallokerho
1
1
T. Penninkangas 90'
D. Oliynyk 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka FC Lahti wygrała aż siedem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko trzy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Od 29. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Seinajoenu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Seinajoenu postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Jesse'a Sarajärviego i na pole gry wprowadził napastnika Denysa Oliynyka, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 63. minucie Obed Malolo został zmieniony przez Sergeiego Eremenkę.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Lahti doszło do zmiany. Tomi Kult wszedł za Ville'a Salmikiviego. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Jean Coubronne z FC Lahti. Była to 70. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Seinajoenu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Denys Oliynyk.

W 75. minucie Jean Coubronne został zmieniony przez Teemu Jänttiego, a za Mikka Viitikka wszedł na boisko Erik Törnros, co miało wzmocnić jedenastkę FC Lahti. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diona Acoffa na Serge'a Atakayiego.

Bramkarz Seinajoenu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Teemu Penninkangas wyrównał wynik meczu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jesse Öst
70′ 75′ Jean Christophe Coubronne
Trevor Elhi37′
Mikko Hauhia
José Nadson Ferreira
 90′ Teemu Penninkangas
Jarkko Hurme
80′ Mikko Viitikko
Dion Acoff81′
69′ Ville Salmikivi
Matheus dos Santos Batista
Joona Tiainen
Mihkel Aksalu
Jani Tanska
Joona Lautamaja
75′ Teemu Jäntti
Sergey Eremenko63′
Pyry Lampinen
Denys Oliynyk57′  72′
69′ Tomi Kult
Maximo Tolonen
80′ Erik Törnros
Serge Atakayi81′

William Greenwell Ions

Wyraźna przewaga drużyny FC Lahti nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona dziewięć celnych strzałów.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Lahti, a piłkarzom gości wręczył trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.