Liga fińska - 5. kolejka Veikkausliiga: Idrottsföreningen - FC Honka 2-0 (0-0)

29 kwietnia na Telia 5G -areena w Helsinkach odbyło się starcie 5. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Idrottsföreningenu i FC Honka. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Idrottsföreningenu 2-0. Na stadionie zasiadło 1 901 widzów.

J. Dunsby 79'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół FC Honka wygrał aż siedem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko cztery.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Idrottsföreningenu rozpoczął w zmienionym składzie, za Janiego Backmana wszedł Xhevdet Gela. W 49. minucie Lucas Kaufmann został zastąpiony przez Juhę Hakolę.

Trener Idrottsföreningenu postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Toró i na pole gry wprowadził napastnika Kevina Larssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Idrottsföreningenu w 58. minucie spotkania, gdy Joel Mattsson zdobył pierwszą bramkę. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Borjasowi Martínowi z FC Honka.

W 78. minucie w drużynie Idrottsföreningenu doszło do zmiany. Njazi Kuqi wszedł za Tiquinha.

Zespół FC Honka ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 11 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Jakob Dunsby.

Między 84. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Timothy Murray
46′ Jani Backman
Henri Aalto84′
88′ Tero Mäntylä
Robert Ivanov
Hannu Patronen
Mikko Sumusalo89′
78′ Erikson Carlos Batista dos Santos
Javi Hervas
53′ Rafael Ferreira Francisco
Lucas Paz Kaufmann49′
 58′ Joel Mattsson
Joel Perovuo82′
Riku Selander
Konsta Rasimus
Hassan Mila Sesay
Duarte Tammilehto
 79′ Jakob Dunsby
Borjas Martín González68′
85′ Nikolas Saira
Tommi Saarinen
46′ Xhevdet Gela
Juha Hakola49′
Jukka Halme
Abel Miguel Suárez Torres
78′ Njazi Kuqi
Robbie Azodo89′
53′ Kevin Larsson
Arlind Sejdiu82′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.