Liga fińska - 5. kolejka Veikkausliiga: FC Lahti - Vaasan Palloseura 1-1 (0-1)

W starciu 5. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 30 kwietnia, zespół FC Lahti zremisował z Vaasanem 1-1 (0-1). Mecz na Lahden Kisapuisto obejrzało 2 106 widzów.

5. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-04-30 17:30 | Stadion: Lahden Kisapuisto | Widzów: 2106 | Arbiter: M. Leino
FC Lahti
Vaasan Palloseura
1
1
Josu 80'
S. Morrissey 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 meczów jedenastka FC Lahti wygrała 23 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vaasanu w 45. minucie spotkania, gdy Steven Morrissey zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vaasanu.

W 62. minucie kartkę obejrzał Jasin-Amin Assehnoun z FC Lahti. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Lahti doszło do zmiany. Tomi Kult wszedł za Ville'a Salmikiviego.

W 74. minucie Hampus Holmgren został zmieniony przez Hindrka Ojamaę. W 75. minucie Gaël Etock został zmieniony przez Teemu Jänttiego, a za Jasina-Amina Assehnouna wszedł na boisko Pyry Lampinen, co miało wzmocnić jedenastkę FC Lahti. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samu Alankę na Sambę Sillah.

Mimo że zespół FC Lahti nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 53 ataki oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Josu.

W doliczonym czasie gry w drużynie Vaasanu doszło do zmiany. Kostas Stavrothanasopoulos wszedł za Momodou Sarra. W doliczonej drugiej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Josu, zawodnikowi gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Hampus Holmgren74′
62′ 78′ Jasin-Amin Assehnoun
Timi Lahti
 80′ 90′ . Josu
Sebastian Strandvall
Matti Klinga
Jerry Voutilainen
Eemeli Virta
Samu Alanko77′
75′ Gaël Junior Etock
Steven Morrissey  45′
66′ Ville Salmikivi
Momodou Sarr90′
Joona Tiainen
Karl-Filip Eriksson
Lassi Forss
Hindrek Ojamaa74′
75′ Teemu Jäntti
Augustin Irumwa
78′ Pyry Lampinen
Fabrice Ngarura Gatambiye
66′ Tomi Kult
Samba Sillah77′
Irfan Sadik
Kostas Stavrothanasopoulos90′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Vaasanu żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.