Liga fińska - 4. kolejka Veikkausliiga: HJK Helsinki - Idrottsföreningen 1-1 (0-0)

23 kwietnia na Telia 5G -areena odbyło się spotkanie 4. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami HJK Helsinki i Idrottsföreningenu. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 10 251 widzów.

Tiquinho 65'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka HJK Helsinki wygrała aż siedem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Sebastianowi Dahlströmowi z drużyny HJK Helsinki. Była to 22. minuta pojedynku.

Tuż po przerwie zespół HJK Helsinki objął prowadzenie. W 49. minucie Akseli Pelvas dał prowadzenie swojej jedenastce.

Niedługo później Tiquinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Idrottsföreningenu , strzelając gola w 65. minucie spotkania. W 70. minucie Uwa Elderson został zmieniony przez Ivana Tarasova.

W tej samej minucie trener HJK Helsinki postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Akselego Pelvasa wszedł Daniel O'Shaughnessy, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi HJK Helsinki utrzymać remis. W 80. minucie kartkę otrzymał Jakob Dunsby z Idrottsföreningenu. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce HJK Helsinki doszło do zmiany. Eetu Vertainen wszedł za Sebastiana Dahlströma.

Trener Idrottsföreningenu postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Tiquinha i na pole gry wprowadził napastnika Fodaya Manneha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 83. minucie arbiter pokazał kartkę Hannu Patronenowi, piłkarzowi Idrottsföreningenu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jani Backman
70′ Uwa Elderson
Tero Mäntylä
Faith Obilor
Hannu Patronen83′
Rafael Scapini de Almeida
Erikson Carlos Batista dos Santos  65′ 82′
22′ 81′ Sebastian Dahlström
Jakob Dunsby80′ 85′
 49′ 70′ Akseli Pelvas
Xhevdet Gela
70′ Daniel O'Shaughnessy
Joel Mattsson85′
Evans Mensah
Kevin Larsson
70′ Ivan Tarasov
Foday Manneh82′
81′ Eetu Vertainen
Hussein Mohamed

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom HJK Helsinki, natomiast piłkarzom Idrottsföreningenu pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.