Liga fińska - 3. kolejka Veikkausliiga: FC Lahti - Inter Turku 1-1 (0-1)

W starciu 3. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 19 kwietnia, jedenastka FC Lahti zremisowała z Interem Turku 1-1 (0-1). Mecz na Lahden Kisapuisto obejrzało 2 368 widzów.

3. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-04-19 17:30 | Stadion: Lahden Kisapuisto | Widzów: 2368 | Arbiter: A. Munukka
FC Lahti
Inter Turku
1
1
T. Kult 87'
F. Valenčič 17'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 59 pojedynków zespół Interu Turku wygrał 23 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Interu Turku otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Filip Valenčič. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Interu Turku.

W 60. minucie sędzia wręczył kartkę Niilowi Mäenpäi z drużyny gości. W 63. minucie Eero Tamminen został zastąpiony przez Lassiego Viholainena.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Lahti doszło do zmiany. Tomi Kult wszedł za Ville'a Salmikiviego. Trener FC Lahti postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Teemu Penninkangasa i na pole gry wprowadził napastnika Erika Törnrosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 71. minucie Mikko Kuningas został zmieniony przez Tima Furuholma, co miało wzmocnić jedenastkę Interu Turku. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eemelego Virtę na Matiasa Niutę w 83. minucie.

Drużyna FC Lahti wyrównała wynik meczu. W 87. minucie wynik ustalił Tomi Kult.

W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tima Furuholma z Interu Turku, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Josu z drużyny przeciwnej. Trzy minuty później w zespole Interu Turku doszło do zmiany. Arttu Hoskonen wszedł za Mira Tenha. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Luciano Damián Balbi
65′ Teemu Penninkangas
Daan Klinkenberg
Mikko Viitikko
Miro Tenho90′
Jasin-Amin Assehnoun
Mikko Kuningas71′
90′ . Josu
Niilo Mäenpää60′
Matti Klinga
Álvaro Muñiz Cegarra
Pekka Lagerblom
Aleksi Paananen
83′ Eemeli Virta
Mika Ojala
Gaël Junior Etock
Eero Tamminen63′
65′ Ville Salmikivi
Elias Mastokangas
83′ Matias Niuta
Hanson Boakai
65′  87′ Tomi Kult
Timo Furuholm71′ 89′
65′ Erik Törnros
Lassi Viholainen63′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.