Liga fińska - 22. kolejka Veikkausliiga: HJK Helsinki - Rovaniemen Palloseura 2-2 (1-1)

W meczu 22. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 1 września, zespół HJK Helsinki zremisował z Roavaniemenem 2-2 (1-1). Mecz na Telia 5G -areena obejrzało 7 931 widzów.

L. Lingman 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 61 razy. Jedenastka HJK Helsinki wygrała aż 38 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze HJK Helsinki otworzyli wynik. W czwartej minucie bramkę zdobył Riku Riski. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużyna Roavaniemenu wyrównała wynik meczu. W 24. minucie gola wyrównującego strzelił Eetu Muinonen.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom HJK Helsinki: Erfanowi Zenelemu w 38. i Sebastianowi Dahlströmowi w 45. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka HJK Helsinki rozpoczęła w zmienionym składzie, za Williama Parrę wszedł Santeri Väänänen. W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Henriemu Toivomäkiemu, piłkarzowi HJK Helsinki.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lucas Lingman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Roavaniemenu, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie pojedynku. W 60. minucie Tim Vayrynen zastąpił Eetu Vertainena.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mohamadou Sissoko z Roavaniemenu, a w 65. minucie Faith Obilor z drużyny przeciwnej. W 68. minucie w drużynie Roavaniemenu doszło do zmiany. Matias Tamminen wszedł za Aleksandra Kokka.

Zawodnicy HJK Helsinki otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Eetu Vertainen.

W 74. minucie Tarik Kada został zmieniony przez Agnalda Moraesa, co miało wzmocnić zespół Roavaniemenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Henriego Toivomäkiego na Evansa Mensaha. W 85. minucie kartkę dostał Santeri Väänänen z HJK Helsinki. Na murawie, jak to często zdarzało się Roavaniemenowi w tym sezonie, pojawił się Henrik Ölander, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Younessa Rahimiego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Antonio Reguero Chapinal
65′ Faith Obilor
Juho Hyvärinen
Daniel O'Shaughnessy
Atte Sihvonen
46′ William Parra Sinisterra
Mohamadou Sissoko63′
Rafael Scapini de Almeida
Taye Taiwo
57′ 84′ Henri Toivomäki
Jagoba Beobide Larrañaga
45′ Sebastian Dahlström
Tarik Kada74′
Petteri Forsell
Lucas Lingman  59′
 4′ Riku Riski
Eetu Muinonen  24′
38′ Erfan Zeneli
Aleksandr Kokko68′
60′ Tim Vayrynen
Tommi Jäntti
84′ Evans Mensah
Sergio Llamas Pardo
46′ 85′ Santeri Väänänen
Agnaldo Pinto de Moraes Júnior74′
Sekou Camara
Matias Tamminen68′
60′  73′ Eetu Vertainen

Piłkarze HJK Helsinki otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.