Liga fińska - 22. kolejka Veikkausliiga: FC Lahti - IFK Mariehamn 0-1 (0-0)

1 września na Lahden Stadion odbyło się starcie 22. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami FC Lahti i IFK Mariehamn. Pojedynek zakończył się zwycięstwem IFK Mariehamn 1-0. Na stadionie stawiło się 3 012 widzów.

22. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-09-01 16:00 | Stadion: Lahden Stadion | Widzów: 3012 | Arbiter: O. Hämäläinen
FC Lahti
IFK Mariehamn
0
1
A. Ekhalie 65'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 mecze drużyna FC Lahti wygrała 18 razy i zanotowała 11 porażek oraz 14 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę otrzymał Pekka Lagerblom z drużyny gospodarzy.

W 26. minucie Mikko Viitikko zastąpił Altina Zeqiriego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka FC Lahti wyszła w zmienionym składzie, za Janiego Tanskę wszedł Jerónimo Amione. W 59. minucie arbiter ukarał kartką Robina Buwaldę, piłkarza IFK Mariehamn.

Jedynego gola z karnego strzelił Amos Ekhalie dla zespołu IFK Mariehamn. Bramka padła w tej samej minucie. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC Lahti doszło do zmiany. Drilon Shala wszedł za Pyrego Lampinena.

Po chwili trener IFK Mariehamn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Riku Sjöroos, a murawę opuścił Robin Sid. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jasina-Amina Assehnouna z FC Lahti, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Oskariego Forsmana z drużyny przeciwnej.

Lassi Järvenpää
46′ Jani Tanska
Rick Ketting
26′ Mikko Viitikko
Dylan Murnane
83′ Jasin-Amin Assehnoun
Gustav Backaliden
. Josu
Robbie Crawford
Matti Klinga
Amos Ekhalie  65′ (k.)
10′ Pekka Lagerblom
Keaton Isaksson
70′ Pyry Lampinen
Petter Hemming
70′ Drilon Shala
Joel Karlström
46′ Jerónimo Arturo Amione Cevallos
Riku Sjöroos77′
Irfan Sadik

26′ Altin Zeqiri

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół FC Lahti wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.