Liga fińska - 21. kolejka Veikkausliiga: Seinajoen - Tampereen 1-3 (1-3)

W spotkaniu 21. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 22 października, zespół Seinajoenu przegrał z Tampereenem 1-3 (1-3). Mecz na OmaSP Stadion w Seinäjokiem obejrzało 1 652 widzów.

21. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-10-22 17:30 | Stadion: OmaSP Stadion | Widzów: 1652 | Arbiter: Mohammad Al Emara
L. Ala-Myllymäki 35'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Tampereenu wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Tampereenu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Jair.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tampereenu w dziewiątej minucie spotkania, gdy Eetu Mömmö strzelił drugiego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Diogo Tomas z jedenastki gości. Była to 30. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tampereenu w 35. minucie spotkania, gdy Lauri Ala-Myllymäki zdobył z karnego trzecią bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 38. minucie bramkę pocieszenia zdobył Jake Jervis.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Trener Seinajoenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Mehmet Hetemaj, a murawę opuścił Jude Arthur. Drugą połowę zespół Seinajoenu rozpoczął w zmienionym składzie, za Daniela Håkansa, Ariela Ngueukama weszli Keaton Isaksson, Joonas Lepistö.

W 67. minucie Doni Arifi został zmieniony przez Tuure'a Siirę. Kibice Tampereenu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tiemenka Fofanę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lauri Ala-Myllymäki. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Tampereen: Joonie Veteli w 70. i Tiemenkowi Fofanie w 74. minucie.

Między 71. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Tampereenu: Gaëtan Kouakou, Felipe Aspegren, Eetu Mömmö, na ich miejsce weszli: Iiro Järvinen, Tatu Miettunen, Maksim Stjopin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nika Markkuli, Nikka Boxalla zajęli: Denys Oliynyk, Serge Atakayi.

Mika Hilander
71′ Nikko Boxall
Mikael Almen
Murilo Henrique de Araujo Santos
Felipe Aspegren82′
71′ Niko Markkula
Diogo Tomas30′
Tero Mäntylä
Lauri Ala-Myllymäki  35′ (k.) 67′
46′ Jude Ekow Arthur
Doni Arifi67′
46′ Daniel Håkans
Miska Rautiola
Matej Hradecky
Jair Tavares da Silva  6′
 38′ Jake Jervis
Joona Veteli70′
Matias Vainionpää
Gaëtan Michel Yann Kouakou82′
46′ Ariel Thierry Ngueukam
Eetu Mömmö  9′ 90′
Walter Viitala
Eetu Huuhtanen
Ville Tikkanen
Tuure Mäntynen
71′ Serge Atakayi
Tatu Miettunen82′
46′ Mehmet Hetemaj
Iiro Järvinen82′
46′ Keaton Isaksson
Tuure Siira67′
71′ Denys Oliynyk
Tiemenko Fofana67′ 74′
46′ Joonas Lepistö
Maksim Stjopin90′

Arbiter nie ukarał zawodników Seinajoenu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Seinajoenu rozegra kolejny mecz w Turku. Jej przeciwnikiem będzie Turun Palloseura. Natomiast 1 listopada FC Honka zagra z zespołem Tampereenu na jego terenie.