Liga fińska - 21. kolejka Veikkausliiga: Kuopion Palloseura - Haka Valkeakoski 2-3 (1-0)

22 października na Savon Sanomat Areena odbył się mecz 21. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami KuPSu Kuopio i Haki Valkeakoski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Haki Valkeakoski 3-2. Na stadionie stawiło się 1 154 widzów.

21. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-10-22 17:30 | Stadion: Savon Sanomat Areena | Widzów: 1154 | Arbiter: Ville Nevalainen
Mohamed Kamara I 78'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Jedenastka Haki Valkeakoski wygrała aż 16 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko siedem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Na murawie, jak to często zdarzało się KuPSowi Kuopio w tym sezonie, pojawił się Jiri Nissinen, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w piątej minucie Igorsa Tarasovsa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze KuPSu Kuopio otworzyli wynik. W 12. minucie Aniekpeno Udoh dał prowadzenie swojej jedenastce.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KuPSu Kuopio.

Drugą połowę drużyna Haki Valkeakoski rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ville'a-Valtteriego Starcka, Setha Saarinena, Jacoba Bushue weszli Jonas Häkkinen, Henri Malundama, Anton Popovits.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Haki Valkeakoski w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Salomo Ojala.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KuPSu Kuopio w 68. minucie spotkania, gdy Aniekpeno Udoh strzelił drugiego gola. W 72. minucie Tino Purme został zmieniony przez Jonniego Thusberga.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Mohamedowi Kamarze z Haki Valkeakoski. Była to 75. minuta starcia.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 78. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mohamed Kamara.

Po chwili trener Haki Valkeakoski postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Maximus Tainio, a murawę opuścił Mohamed Kamara. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w zespole KuPSu Kuopio doszło do zmiany. Bruno Rodrigues wszedł za Rangela.

W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Salomo Ojala z Haki Valkeakoski. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Jami Kyöstilä
5′ Igors Tarasovs
Mohamed Kamara  78′ 75′ 87′
88′ Lucas Rangel Nunes Gonçalves
Tino Purme72′
Saku Savolainen
Samuel Chidi
 12′, 68′ Aniekpeno Udoh
Salomo Ojala  52′, 90′
Hemmo Riihimäki
Michael Hartmann
5′ Jiri Nissinen
Jonas Häkkinen46′
Joel Vartiainen
Henri Malundama46′
Oskari Sallinen
Anton Popovits46′
88′ Bruno Miguel Braz Rodrigues
Maximus Tainio87′
Arttu Heinonen
Akseli Lehtojuuri
Ats Purje
Jonni Thusberg72′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Haki Valkeakoski przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Haki Valkeakoski w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.

1 listopada drużyna Haki Valkeakoski będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie IFK Mariehamn. Tego samego dnia Turun Palloseura będzie rywalem jedenastki KuPSu Kuopio w meczu, który odbędzie się w Turku.