Liga fińska - 21. kolejka Veikkausliiga: Inter Turku - Turun Palloseura 3-0 (3-0)

22 października na Veritas Stadion odbył się pojedynek 21. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Interu Turku i Turunu Palloseura. Starcie zakończyło się zwycięstwem Interu Turku 3-0. Na stadionie stawiło się 2 249 widzów.

21. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-10-22 17:30 | Stadion: Veritas Stadion | Widzów: 2249 | Arbiter: Dennis Antamo
B. Källman 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 spotkania drużyna Turunu Palloseura wygrała 16 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Turku w 10. minucie spotkania, gdy Timo Furuholm zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Jedenastka Turunu Palloseura ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Interu Turku, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Arttu Hoskonen.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Turun Palloseura: Santeriemu Haarali w 32. minucie i Aldayrowi Hernándezowi w drugiej minucie doliczonego czasu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Turku w 45. minucie spotkania, gdy Benjamin Källman zdobył trzecią bramkę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Kibice Turunu Palloseura nie mogli już doczekać się wprowadzenia Muhameda Olawale'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mika Ääritalo. W 63. minucie Niklas Pyyhtiä został zmieniony przez Oskariego Jakonena.

W 64. minucie w jedenastce Turunu Palloseura doszło do zmiany. Jean wszedł za Albijona Muzaciego. Chwilę później trener Interu Turku postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Anthony Annan, a murawę opuścił Aleksi Paananen. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Alimowi Moundiemu z zespołu Turunu Palloseura. Była to 68. minuta pojedynku.

Masahudu Alhassan
 16′ Arttu Hoskonen
Aldayr Hernández Basanta45′
Rick Ketting
Rasmus Holma
77′ Kevin Kouassivi-Benissan
Sami Rähmönen
Álvaro Muñiz Cegarra
Santeri Haarala32′ 83′
66′ Aleksi Paananen
Alim Moundi68′
Connor James Ruane
Niklas Pyyhtiä63′
 10′ 87′ Timo Furuholm
Mika Ääritalo58′
 45′ 78′ Benjamin Källman
Joakim Latonen
87′ Filip Valenčič
Albijon Muzaci64′
Aati Marttinen
Miikka Mujunen
Noah Nurmi
Jean Carlos de Brito64′
66′ Anthony Gildas Kofi Annan
Tatu Varmanen
87′ Elias Mastokangas
Rodney Strasser
77′ Matias Petteri Ojala
Elmo Heinonen83′
87′ Ellinton Antonio Costa Morais
Oskari Jakonen63′
78′ Taiki Kagayama
Muhamed Tehe Olawale58′

Sędzia nie ukarał zawodników Interu Turku żadną kartką, natomiast piłkarzom Turunu Palloseura pokazał trzy żółte.

Jedenastka Interu Turku w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Turunu Palloseura w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Turunu Palloseura rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Seinäjoen Jalkapallokerho. Natomiast 1 listopada HJK Helsinki będą gościć drużynę Interu Turku.