Reklama

Reklama

Liga fińska - 21. kolejka Veikkausliiga: Idrottsföreningen - Tampereen 2-2 (1-1)

23 sierpnia na Telia 5G -areena w Helsinkach odbył się mecz 21. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Idrottsföreningenu i Tampereenu. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Starcie obejrzało 2 085 widzów.

23 sierpnia  na Telia 5G -areena w Helsinkach odbył się mecz  21. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Idrottsföreningenu  i Tampereenu. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Starcie obejrzało 2 085 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Tampereenu wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Tampereenu otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Naatan Skyttä.

Drużyna Idrottsföreningenu wyrównała wynik meczu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Joel Mattsson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Hannu Patronenowi z Idrottsföreningenu. Była to 38. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Reklama

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Idrottsföreningenu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie Luis Henrique dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 60. minucie za Jacques'a Hamana wszedł Tiemenko Fotana. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Tampereenu doszło do zmiany. Emile Tendeng wszedł za Iira Järvinena. Trener Tampereenu postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Matiasa Ojalę i na pole gry wprowadził napastnika Ilariego Mettälę, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 77. minucie w drużynie Idrottsföreningenu doszło do zmiany. Sakari Tukiainen wszedł za Luisa Henriquego. Po chwili trener Idrottsföreningenu postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Roberta Kakeeto wszedł Tuukka Andberg, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Idrottsföreningenu nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Jani Backman z drużyny gospodarzy.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 87. minucie bramkę wyrównującą zdobył Lauri Ala-Myllymäki. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 90. minucie w jedenastce Idrottsföreningenu doszło do zmiany. Riku Selander wszedł za Janiego Backmana. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Idrottsföreningenu wręczył dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Tampereenu zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors. Tego samego dnia Tampereen Ilves będzie gościć jedenastkę Idrottsföreningenu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL