Liga fińska - 21. kolejka Veikkausliiga: Idrottsföreningen - Roavaniemen 1-0 (0-0)

22 października na Bolt Arena w Helsinkach odbyło się spotkanie 21. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Idrottsföreningenu i Roavaniemna. Starcie zakończyło się zwycięstwem Idrottsföreningenu 1-0. Mecz obejrzało 841 widzów.

21. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-10-22 17:00 | Stadion: Bolt Arena | Widzów: 841 | Arbiter: Toni Pohjoismäki
Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors
Rovaniemen Palloseura
1
0
F. Manneh 48'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków jedenastka Roavaniemna wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół Roavaniemna zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Idrottsföreningenu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie za Joela Mattssona wszedł Jani Backman.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Jukce Halmemu z Idrottsföreningenu. Była to 22. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Idrottsföreningenu wyszła w zmienionym składzie, za Sakariego Mattilę wszedł Foday Manneh.

Niedługo po przerwie jedynego gola meczu strzelił Foday Manneh dla zespołu Idrottsföreningenu. Bramka padła w tej samej minucie. W 64. minucie kartką został ukarany Obed Malolo, piłkarz gości.

Chwilę później trener Roavaniemna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Rasmus Degerman, a murawę opuścił Eetu Muinonen. Między 76. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Idrottsföreningenu i jedną drużynie przeciwnej.

Jussi Niska70′
82′ John Fagerström
Atte Sihvonen78′
Adama Fofana
Zurab Tsiskaridze
22′ Jukka Halme
Obed Malolo64′ 86′
46′ Sakari Mattila
Eetu Muinonen69′
20′ Joel Mattsson
Matias Niemelä
20′ Jani Backman
Tommi Jäntti
46′  48′ 76′ Foday Manneh
Tuomas Kaukua70′
Nikolas Saira
Sampo Ala86′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Idrottsföreningenu, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedenastka Idrottsföreningenu dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

1 listopada zespół Roavaniemna rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Seinäjoen Jalkapallokerho. Tego samego dnia FC Lahti będzie gościć jedenastkę Idrottsföreningenu.