Liga fińska - 21. kolejka Veikkausliiga: FC Honka - FC Lahti 2-1 (2-0)

22 października na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo odbyło się spotkanie 21. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami FC Honka i FC Lahti. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Honka 2-1. Starcie obejrzało 586 widzów.

21. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-10-22 17:30 | Stadion: Tapiolan Urheilupuisto | Widzów: 586 | Arbiter: Jari Järvinen
J. Assehnoun 74'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 mecze zespół FC Honka wygrał 11 razy i zanotował sześć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze FC Honka otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Macoumba Kandji.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Akoete Eninful z FC Lahti. Była to 28. minuta meczu.

W pierwszej minucie doliczonego czasu do własnej bramki trafił zawodnik FC Lahti Jean Coubronne.

Drugą połowę zespół FC Lahti rozpoczął w zmienionym składzie, za Valdrina Rashicę wszedł Mikko Kuningas. Trener FC Lahti wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eemelego Virtę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Akoete Eninful. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę.

Drugą połowę drużyna FC Lahti rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pyrego Lampinena wszedł Vahid Hambo. W 64. minucie żółtą kartką został ukarany Jasin-Amin Assehnoun, zawodnik FC Lahti. W 68. minucie Macoumba Kandji został zmieniony przez Ruiego Modesta.

W tej samej minucie trener FC Honka postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jerry Voutilainen, a murawę opuścił Javi Hervás. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Lahti doszło do zmiany. Dimitry Imbongo wszedł za Altina Zeqiriego. W 73. minucie żółtą kartkę otrzymał Demba Savage z drużyny gospodarzy. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił z karnego Jasin-Amin Assehnoun. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 78. minucie w zespole FC Lahti doszło do zmiany. Viljami Isotalo wszedł za Lassiego Forssa. Na pięć minut przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Rui Modesto osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Dani Hatakka, Edmund Arko-Mensah, a na ich miejsce weszli Lucas Kaufmann, Jonas Levanen.

Zespołowi FC Lahti zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Honka.

Jean Christophe Coubronne 45′ (samob.)
89′ Jonas Levanen
Lassi Forss78′
68′ Javi Hervas
Timi Lahti
89′ Lucas Paz Kaufmann
Mikko Viitikko
Konsta Rasimus
Jasin-Amin Assehnoun  74′ (k.) 64′
Duarte Tammilehto
Akoete Henritse Eninful28′ 46′
 11′ (k.) 68′ Macoumba Kandji
Pyry Lampinen46′
Borjas Martín González
Valdrin Rashica46′
73′ Demba Savage
Altin Zeqiri70′
Markus Uusitalo
Joona Tiainen
89′ Edmund Arko-Mensah
Viljami Isotalo78′
89′ Dani Hatakka
Matti Klinga
Roope Pyyskänen
Mikko Kuningas46′
68′ Jerry Voutilainen
Eemeli Virta46′
Juan Diego Alegría Arango
Vahid Hambo46′
68′ 85′ Rui Manuel Muati Modesto
Dimitry Imbongo Boele70′

Zespół FC Honka w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

1 listopada zespół FC Lahti rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors. Tego samego dnia Tampereen Ilves będzie gościć zespół FC Honka.