Liga fińska - 20. kolejka Veikkausliiga: Vaasan Palloseura - IFK Mariehamn 2-1 (1-0)

19 sierpnia na Elisa Stadion odbył się pojedynek 20. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Vaasanu i IFK Mariehamn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vaasanu 2-1. Na stadionie zasiadło 2 582 widzów.

D. Murnane 65'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 meczów zespół IFK Mariehamn wygrał 17 razy i zanotował 11 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vaasanu w ósmej minucie spotkania, gdy Momodou Sarr strzelił pierwszego gola.

W 37. minucie Simon Silverholt zastąpił Hampusa Lönna. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vaasanu.

Kibice IFK Mariehamn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Riku Sjöroosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Aristote Mboma. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Dylan Murnane.

Chwilę później trener Vaasanu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Kostas Stavrothanasopoulos, a murawę opuścił Momodou Sarr. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kostasa Stavrothanasopoulosa z Vaasanu, a w 88. minucie Dylana Murnane'a z drużyny przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w zespole IFK Mariehamn doszło do zmiany. Robin Sid wszedł za Daniela Sjölunda.

Piłkarze Vaasanu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Eero-Matti Auvinen.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Oskari Forsman
 90′ Eero-Matti Auvinen
Robin Buwalda
Jesper Engström
Rick Ketting
Jonas Häkkinen
Aapo Mäenpää
49′ Hampus Holmgren
Daniel Sjölund83′
60′ Steven Morrissey
Aristote Mboma46′
 8′ 70′ Momodou Sarr
Simon Silverholt37′
Martin Kompalla
Marc Nordqvist
Timi Lahti
Tarik Hamza
49′ Hindrek Ojamaa
Lassi Järvenpää
60′ Ricardo Morris
Hampus Lönn37′
Fabrice Ngarura Gatambiye
Robin Sid83′
Sebastian Strandvall
Riku Sjöroos46′
70′ 81′ Kostas Stavrothanasopoulos

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.