Liga fińska - 20. kolejka Veikkausliiga: Seinajoen - Roavaniemen 0-0

W starciu 20. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 19 sierpnia, zespół Seinajoenu zremisował z Roavaniemenem 0-0. Mecz na OmaSP Stadion w Seinäjokiem obejrzało 2 591 widzów.

20. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-08-19 17:30 | Stadion: OmaSP Stadion | Widzów: 2591 | Arbiter: T. Pohjoismäki
Seinäjoen Jalkapallokerho
Rovaniemen Palloseura
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 mecze drużyna Seinajoenu wygrała 13 razy i zanotowała siedem porażek oraz trzy remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Beobide'owi z Roavaniemenu. Była to 19. minuta meczu.

Na drugą połowę drużyna Roavaniemenu wyszła w zmienionym składzie, za Beobide'a wszedł Eetu Muinonen. W 57. minucie Zakaria Beglarishvili zastąpił Obeda Malolę.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Daniemu Hatakce, piłkarzowi Seinajoenu. Chwilę później trener Roavaniemenu postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tommiego Jänttiego wszedł Kevin Kouassivi-Benissan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać remis. Po chwili trener Seinajoenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Maximo Tolonen, a murawę opuścił Jesse Sarajärvi.

W 83. minucie Jeremiah Streng został zmieniony przez Batistę, co miało wzmocnić drużynę Seinajoenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matiasa Tamminena na Niklasa Jokelainena. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Seinajoen: Mehmetowi Hetemajowi w 85. i Moshtaghowi Yaghoubiemu w 89. minucie.

Antonio Reguero Chapinal
65′ Dani Hatakka
Mohamadou Sissoko
57′ Zakaria Beglarishvili
Taye Taiwo
85′ Mehmet Hetemaj
Jagoba Beobide Larrañaga19′ 46′
Denys Oliynyk
Tommi Jäntti68′
75′ Jesse Sarajärvi
Lucas Lingman
89′ Moshtagh Yaghoubi
Youness Rahimi
83′ Jeremiah Streng
Santeri Haarala
57′ Obed Malolo
Eetu Muinonen46′
75′ Maximo Tolonen
Niklas Jokelainen90′
83′ Matheus dos Santos Batista

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Seinajoenu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.