Liga fińska - 2. kolejka Veikkausliiga: Roavaniemen - Idrottsföreningen 0-1 (0-0)

W spotkaniu 2. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 8 lipca, jedenastka Roavaniemenu przegrała z Idrottsföreningenem 0-1 (0-0). Mecz na Rovaniemen Keskuskenttä w Rovaniemi obejrzało 1 397 widzów.

2. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-07-08 17:30 | Stadion: Rovaniemen Keskuskenttä | Widzów: 1397 | Arbiter: M. Al Emara
Rovaniemen Palloseura
Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors
0
1
S. Tukiainen 68'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów jedenastka Idrottsföreningenu wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie po rozpoczęciu kartką został ukarany Jani Backman, piłkarz gości.

W 25. minucie Aleksandr Kokko został zmieniony przez Matiasa Tamminena. W 39. minucie sędzia przyznał kartkę Jabarowi Sharzy z drużyny gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joela Mattssona z Idrottsföreningenu, a w 67. minucie Tuomasa Kaukuę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Idrottsföreningenu w 68. minucie spotkania, gdy Sakari Tukiainen zdobył pierwszą bramkę. Między 69. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Roavaniemenu: Veka Pyyny, Jussi Niska, na ich miejsce weszli: Rasmus Degerman, Samuel Olabisi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jabara Sharzy, Tiquinha zajęli: Sakari Mattila, Luis Henrique.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Idrottsföreningen: Eerowi-Mattiemu Auvinenowi w 80. minucie i Jukce Halme w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Jani Backman3′
82′ Jussi Niska
Joel Mero
Atte Sihvonen
Hannu Patronen
67′ Tuomas Kaukua
Riku Selander
25′ Aleksandr Kokko
Jabar Sharza39′ 69′
79′ Veka Pyyny
Sakari Ilmari Tukiainen  68′
Mikko Rantala
Otto Huuhtanen
82′ Samuel Olabisi
Tuukka Andberg
79′ Rasmus Degerman
Matias Hänninen
Jarkko Luiro
John Fagerström
25′ Matias Tamminen
Sakari Mattila69′

Luis Henrique Farinhas Taffner69′

Kevin Larsson

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Idrottsföreningenu pokazał pięć.

Zespół Roavaniemenu wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.