Liga fińska - 2. kolejka Veikkausliiga: Kuopion Palloseura - Inter Turku 1-0 (0-0)

7 lipca na Savon Sanomat Areena odbyło się starcie 2. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami KuPSu Kuopio i Interu Turku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KuPSu Kuopio 1-0. Na stadionie zasiadło 1 826 widzów.

2. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-07-07 17:30 | Stadion: Savon Sanomat Areena | Widzów: 1826 | Arbiter: P. Viljanen
Kuopion Palloseura
Inter Turku
1
0
J. Pirttijoki 69'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 51 pojedynków zespół Interu Turku wygrał 19 razy i zanotował 18 porażek oraz 14 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka KuPSu Kuopio zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Interu Turku była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Saku Savolainenowi z KuPSu Kuopio. Była to 35. minuta starcia.

Trener Interu Turku postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Álvara Muñiza i na pole gry wprowadził napastnika Taikiego Kagayamę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 62. minucie sędzia przyznał kartkę Marttiemu Haukioi z jedenastki gości.

W 67. minucie Elias Mastokangas został zastąpiony przez Liliu. W tej samej minucie w zespole Interu Turku doszło do zmiany. Jesper Engström wszedł za Kevina Kouassiviego-Benissana.

Wysiłki podejmowane przez drużynę KuPSu Kuopio w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Juho Pirttijoki.

W 79. minucie w zespole Interu Turku doszło do zmiany. Noah Nurmi wszedł za Aleksiego Paananena. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Anthony Annan, piłkarz Interu Turku. W tej samej minucie trener KuPSu Kuopio postanowił wzmocnić linię pomocy i w 88. minucie zastąpił zmęczonego Usmana Sale'a. Na boisko wszedł Pedro Vitor, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Martti Haukioja62′
 69′ Juho Pirttijoki
Elias Mastokangas67′
88′ Usman Sale
Álvaro Muñiz Cegarra58′
Ville Saxman
Aleksi Paananen79′
35′ Saku Savolainen
Noah Nurmi79′
88′ Pedro Vitor Ferreira da Silva
Taiki Kagayama58′

Jedenastka KuPSu Kuopio zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Interu Turku była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom KuPSu Kuopio, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna KuPSu Kuopio w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.