Liga fińska - 2. kolejka Veikkausliiga: IFK Mariehamn - FC Honka 0-0

8 lipca na Wiklöf Holding Arena w Maarianhaminie odbyło się starcie 2. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami IFK Mariehamn i FC Honka. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Pojedynek obejrzało 905 widzów.

2. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-07-08 17:30 | Stadion: Wiklöf Holding Arena | Widzów: 905 | Arbiter: A. Munukka
IFK Mariehamn
FC Honka
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Jedenastka FC Honka wygrała aż 18 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko dziewięć.

Od pierwszych minut drużyna FC Honka zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki IFK Mariehamn była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół IFK Mariehamn rozpoczął w zmienionym składzie, za Joela Karlströma wszedł Peter Makrillos. W 61. minucie Macoumba Kandji zastąpił Jeana-Mariego Dongou.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia ukarał kartką Niila Mäenpäę, piłkarza gospodarzy. W 72. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Lassi Järvenpää, Maximo Tolonen, a na ich miejsce weszli Frankline Okoye, Albion Ademi. Trener IFK Mariehamn postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Riku Sjöroosa i na pole gry wprowadził napastnika Akselego Pelvasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lassiego Järvenpäę z IFK Mariehamn, a w 81. minucie Henriego Aalto z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener FC Honka postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lucasa Kaufmanna wszedł Edmund Arko-Mensah, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi FC Honka utrzymać remis. W tej samej minucie w jedenastce FC Honka doszło do zmiany. Duarte Tammilehto wszedł za Javiego Hervasa.

W 88. minucie sędzia przyznał kartkę Robinowi Buwaldzie z drużyny gospodarzy.

Markus Uusitalo
88′ Robin Buwalda
Henri Aalto81′
Aapo Mäenpää
Nasiru Zakaria Banahene
72′ Frankline Okoye Chinacherem
Lucas Paz Kaufmann85′
46′ Joel Karlström
Jerry Voutilainen
62′ Niilo Mäenpää
Macoumba Kandji61′
73′ Riku Sjöroos
Borjas Martín González
72′ Albion Ademi
Demba Savage
Marc Nordqvist
Timothy Murray
Tarik Hamza
Edmund Arko-Mensah85′
72′ 76′ Lassi Järvenpää
Robert Ivanov
46′ Peter Michael Makrillos
Konsta Rasimus
72′ Maximo Tolonen
Duarte Tammilehto85′
73′ Akseli Pelvas
Jean-Marie Dongou61′
Ivan Yagan
Elmo Heinonen

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka FC Honka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

FC Honka
0
0
50%
50%

Już w najbliższą sobotę drużyna IFK Mariehamn będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Helsinkach. Jej przeciwnikiem będzie Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors. Natomiast w niedzielę Kuopion Palloseura zagra z drużyną FC Honka na jej terenie.