Liga fińska - 2. kolejka Veikkausliiga: HJK Helsinki - Haka Valkeakoski 3-1 (1-0)

W meczu 2. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 8 lipca, drużyna HJK Helsinki wygrała z Haką Valkeakoski 3-1 (1-0). Mecz na Bolt Arena obejrzało 2 430 widzów.

S. Keita 56'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 pojedynków drużyna HJK Helsinki wygrała 21 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Roope Riski wywołał eksplozję radości wśród kibiców HJK Helsinki, zdobywając bramkę w 10. minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny HJK Helsinki.

Na drugą połowę zespół HJK Helsinki wyszedł w zmienionym składzie, za Mira Tenha wszedł Ivan Ostojić. Także w zespole Haki Valkeakoski w czasie przerwy zaszły zmiany, za Saloma Ojalę wszedł Antto Hilska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HJK Helsinki w 54. minucie spotkania, gdy Rasmus Schüller strzelił z rzutu karnego drugiego gola.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie gola kontaktowego strzelił Saibaa Keita.

W 60. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Saibaa Keita z zespołu Haki Valkeakoski i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w tej samej minucie. W 66. minucie Roope Riski został zmieniony przez Tima Vayrynena. W tej samej minucie Eero Markkanen został zmieniony przez Jonniego Thusberga, co miało wzmocnić drużynę Haki Valkeakoski. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Santeriego Väänänena na Joonasa Vahterę.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Jacob Bushue, zawodnik gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna HJK Helsinki, zdobywając kolejną bramkę. W 81. minucie wynik na 3-1 podwyższył Lucas Lingman.

W 82. minucie Mohamed Kamara został zmieniony przez Akselego Lehtojuuriego, a za Niklasa Friberga wszedł na boisko Seth Saarinen, co miało wzmocnić zespół Haki Valkeakoski. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Riku Riskiego na Davida Brownego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Jami Kyöstilä
46′ Miro Tenho
Henri Malundama
 81′ Lucas Lingman
Jacob Bushue68′
83′ Riku Riski
Mohamed Kamara82′
 54′ (k.) Rasmus Schüller
Saibaa Maudo Keita  56′ 60′ 60′
67′ Santeri Väänänen
Samuel Chidi83′
 10′ 66′ Roope Riski
Eero Markkanen66′
Atomu Tanaka
Salomo Ojala46′
Jakob Tånnander
Joonas Immonen
46′ Ivan Ostojić
Seth Saarinen86′
Henri Toivomäki
Leevi Antinaho
Bubacar Boi Djaló
Tino Purme83′
67′ Joonas Vahtera
Antto Hilska46′
83′ David Eric Browne
Akseli Lehtojuuri 82′
66′ Tim Vayrynen
Jonni Thusberg66′

Drużyna HJK Helsinki była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy HJK Helsinki żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.