Liga fińska - 2. kolejka Veikkausliiga: FC Lahti - Seinäjoen Jalkapallokerho 0-0

8 lipca na Lahden Stadion odbyło się starcie 2. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami FC Lahti i Seinajoenu. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 1 452 widzów.

2. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-07-08 17:30 | Stadion: Lahden Stadion | Widzów: 1452 | Arbiter: V. Nevalainen
FC Lahti
Seinäjoen Jalkapallokerho
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka FC Lahti wygrała dziewięć razy i zanotowała trzy porażki oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Arielowi Ngueukamowi z Seinajoenu. Była to 36. minuta spotkania.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Anela Rashkaja z Seinajoenu, a w 62. minucie Mikka Viitikka z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Serge Atakayi zastąpił Denysa Oliynyka.

Trener Seinajoenu postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Daniela Håkansa i na pole gry wprowadził napastnika Billya Ionsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Niedługo później trener FC Lahti postanowił wzmocnić linię napadu i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Altina Zeqiriego. Na boisko wszedł Vahid Hambo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Ville Tikkanen
62′ Mikko Viitikko
Matias Vainionpää81′
87′ Altin Zeqiri
William Greenwell Ions73′
87′ Vahid Hambo
Joonas Lepistö82′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół Seinajoenu w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.