Liga fińska - 19. kolejka Veikkausliiga: Rovaniemen Palloseura - FC Lahti 0-4 (0-1)

15 października na Rovaniemen Keskuskenttä w Rovaniemi odbył się mecz 19. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Roavaniemna i FC Lahti. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Lahti 4-0. Na stadionie stawiło się 688 widzów.

19. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-10-15 17:00 | Stadion: Rovaniemen Keskuskenttä | Widzów: 688 | Arbiter: Jari Järvinen
A. Auranen 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków zespół FC Lahti wygrał 13 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 12 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Roavaniemna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 16. minucie na plac gry wszedł Matias Tamminen, a murawę opuścił Aleksandr Kokko.

W 38. minucie Joonas Vahtera został zmieniony przez Tuomasa Kaukuę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Lahti w 45. minucie spotkania, gdy Dimitry Imbongo strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Lahti.

Drugą połowę zespół FC Lahti rozpoczął w zmienionym składzie, za Jeana Coubronne'a wszedł Lassi Forss. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Vahid Hambo z FC Lahti. Była to 60. minuta pojedynku.

Trener FC Lahti postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Vahida Hambę wszedł Viljami Isotalo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać.

W 66. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Roavaniemna Zurab Tsiskaridze.

Niedługo później Altin Zeqiri wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Lahti, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie meczu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze FC Lahti: Arttu Auranen, Pyry Lampinen, a na ich miejsce weszli Akoete Eninful, Dimitry Imbongo.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonym czasie gry wynik na 0-4 podwyższył Arttu Auranen.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Jean-Christophe Coubronne46′
77′ Atte Sihvonen
Timi Lahti
66′ (samob.) Zurab Tsiskaridze
Mikko Viitikko
Obed Malolo
Jasin-Amin Assehnoun82′
77′ Eetu Muinonen
Akoete Henritse Eninful88′
38′ Joonas Vahtera
Matti Klinga
77′ Enoch Banza
Mikko Kuningas
16′ Aleksandr Kokko
Vahid Hambo60′ 60′
Youness Rahimi
Dimitry Imbongo Boele  45′ (k.) 88′
Mikko Rantala
Joona Tiainen
77′ Jussi Niska
Lassi Forss46′
Samuel Olabisi
Viljami Isotalo60′
77′ Tommi Jäntti
Arttu Auranen88′  90′
38′ Tuomas Kaukua
Altin Zeqiri82′  84′
77′ Veka Pyyny
Pyry Lampinen88′
16′ Matias Tamminen

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Lahti przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian.

Już w najbliższy poniedziałek zespół FC Lahti będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Haka Valkeakoski. Tego samego dnia Turun Palloseura będzie rywalem jedenastki Roavaniemna w meczu, który odbędzie się w Turku.