Liga fińska - 19. kolejka Veikkausliiga: Idrottsföreningen - Tampereen 1-2 (0-0)

W spotkaniu 19. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 15 października, zespół Idrottsföreningenu przegrał z Tampereenem 1-2 (0-0). Mecz na Bolt Arena w Helsinkach obejrzało 1 274 widzów.

L. Ala-Myllymäki 75',80'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć zespół Idrottsföreningenu wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Tampereenu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Idrottsföreningenu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Adama Fofana z zespołu gospodarzy. Była to 41. minuta meczu.

Drugą połowę drużyna Idrottsföreningenu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jukkę Halme, Eera-Mattiego Auvinena weszli Moshtagh Yaghoubi, Jani Backman.

Na początku drugiej połowy piłkarze Idrottsföreningenu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 52. minucie Sakari Tukiainen dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 59. minucie za Doniego Arifiego wszedł Naatan Skyttä. W tej samej minucie Tatu Miettunen został zmieniony przez Mikaela Almena, co miało wzmocnić drużynę Tampereenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sakariego Tukiainena na Fodaya Manneha oraz Johna Fagerströma na Vitinha. W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Sakariemu Mattili z Idrottsföreningenu.

Po chwili trener Tampereenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Tiemenko Fofana, a murawę opuścił Gaëtan Kouakou. W tej samej minucie w zespole Tampereenu doszło do zmiany. Felipe Aspegren wszedł za Eetu Mömma. W 75. minucie arbiter ukarał kartką Hannu Patronena, zawodnika Idrottsföreningenu. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Lauri Ala-Myllymäki.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Iiro Järvinen, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tampereenu w 80. minucie spotkania, gdy Lauri Ala-Myllymäki zdobył drugą bramkę. W 85. minucie w drużynie Tampereenu doszło do zmiany. Tuure Siira wszedł za Lauriego Alę-Myllymäkiego.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Joelowi Merowi z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Mika Hilander
46′ Eero-Matti Auvinen
Tatu Miettunen59′
86′ Joel Mero
Diogo Tomas
75′ Hannu Patronen
Lauri Ala-Myllymäki  75′ (k.), 80′ 85′
66′ John Fagerström
Doni Arifi59′
41′ Adama Fofana
Iiro Järvinen77′
46′ Jukka Halme
Miska Rautiola
64′ Sakari Mattila
Jair Tavares da Silva
Joel Mattsson
Joona Veteli
Riku Selander
Gaëtan Michel Yann Kouakou70′
 52′ 66′ Sakari Ilmari Tukiainen
Eetu Mömmö70′
Otto Huuhtanen
Eetu Huuhtanen
46′ Jani Backman
Mikael Almen59′
Tino Palmasto
Felipe Aspegren70′
46′ Moshtagh Yaghoubi
Tuure Siira85′
Kevin Larsson
Naatan Skyttä59′
66′ Foday Manneh
Tiemenko Fofana70′
66′ João Victor Souza dos Santos
Stenio Garcia Dutra

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Tampereenu przyznał jedną.

Zespół Idrottsföreningenu w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Tampereenu będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Inter Turku. Tego samego dnia HJK Helsinki zagrają z jedenastką Idrottsföreningenu na jej terenie.