Liga fińska - 19. kolejka Veikkausliiga: Haka Valkeakoski - Turun Palloseura 2-1 (1-0)

W spotkaniu 19. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 16 października, drużyna Haki Valkeakoski zwyciężyła z Turunem Palloseura 2-1 (1-0). Mecz na Tehtaan kenttä obejrzało 1 435 widzów.

19. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-10-16 17:30 | Stadion: Tehtaan kenttä | Widzów: 1435 | Arbiter: Ville Nevalainen
R. Holma 64'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 starć zespół Haki Valkeakoski wygrał 17 razy i zanotował 12 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Haki Valkeakoski w 11. minucie spotkania, gdy Luiyi de Lucas strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Mohamedowi Kamarze z drużyny gospodarzy. Była to 27. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Haki Valkeakoski.

W 57. minucie arbiter przyznał kartkę Jeanowi z Turunu Palloseura. W 58. minucie Samuel Chidi został zmieniony przez Eera Markkanena.

W tej samej minucie trener Haki Valkeakoski postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Tino Purme, a murawę opuścił Mohamed Kamara.

Zawodnicy Turunu Palloseura w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie Rasmus Holma wyrównał wynik meczu.

W 69. minucie Mika Ääritalo został zmieniony przez Oskariego Jakonena, co miało wzmocnić drużynę Turunu Palloseura. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antta Hilskę na Maximusa Tainia.

Niedługo później Salomo Ojala wywołał eksplozję radości wśród kibiców Haki Valkeakoski, strzelając kolejnego gola w 79. minucie meczu. W 83. minucie w zespole Turunu Palloseura doszło do zmiany. Onnipekka Pajula wszedł za Jeana.

Trener Turunu Palloseura wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Niklasa Pyyhtię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Sami Rähmönen. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Jere Koponen
 11′ Luiyi Ramón de Lucas Pérez
Sami Rähmönen90′
27′ 58′ Mohamed Kamara
Santeri Haarala
Anton Popovits
Alim Moundi
58′ Samuel Chidi
Mika Ääritalo69′
71′ Antto Hilska
Joakim Latonen
 79′ Salomo Ojala
Tatu Varmanen
58′ Tino Purme
Jonni Peräaho
71′ Maximus Tainio
Niklas Pyyhtiä90′
58′ Eero Markkanen
Oskari Jakonen69′
Jonni Thusberg
Onnipekka Pajula83′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy poniedziałek jedenastka Turunu Palloseura rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Rovaniemen Palloseura. Tego samego dnia FC Lahti będzie gościć zespół Haki Valkeakoski.