Liga fińska - 19. kolejka Veikkausliiga: FC Honka - IFK Mariehamn 1-0 (1-0)

W pojedynku 19. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 15 października, zespół FC Honka wygrał z IFK Mariehamn 1-0 (1-0). Mecz na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo obejrzało 517 widzów.

19. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-10-15 17:30 | Stadion: Tapiolan Urheilupuisto | Widzów: 517 | Arbiter: Joni Hyytiä
FC Honka
IFK Mariehamn
1
0
K. Rasimus 32'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna FC Honka wygrała aż 12 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut jedenastka IFK Mariehamn zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FC Honka była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Konsta Rasimus dla zespołu FC Honka. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Honka.

W 49. minucie arbiter pokazał kartkę Aapowi Mäenpäi, piłkarzowi gości. W 62. minucie Peter Makrillos został zastąpiony przez Johannesa Laaksonena.

Trener IFK Mariehamn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maxima Tolonena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Saku Ylätupa. W 63. minucie w zespole IFK Mariehamn doszło do zmiany. Niilo Mäenpää wszedł za Albiona Ademiego. W 68. minucie sędzia pokazał kartkę Johannesowi Laaksonenowi z jedenastki gości.

Chwilę później trener FC Honka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Duarte Tammilehto, a murawę opuścił Jerry Voutilainen. Między 79. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Honka: Lucas Kaufmann, Jonas Levanen, Macoumba Kandji, na ich miejsce weszli: Rui Modesto, Edmund Arko-Mensah, Juan Alegría. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aapa Mäenpäi, Kalle'a Taimiego zajęli: Robin Buwalda, Dmytro Bilonoh. W drugiej połowie nie padły gole.

Aapo Mäenpää49′ 79′
80′ Jonas Levanen
Mikko Sumusalo
Javi Hervas
Kalle Taimi79′
80′ Lucas Paz Kaufmann
Gustav Backaliden
 32′ Konsta Rasimus
Peter Michael Makrillos62′
69′ Jerry Voutilainen
Riku Sjöroos
85′ Macoumba Kandji
Robin Buwalda79′
80′ Edmund Arko-Mensah
Johannes Laaksonen62′ 68′
Roope Pyyskänen
Yanga Baliso
69′ Duarte Tammilehto
Dmytro Bilonoh79′
85′ Juan Diego Alegría Arango
Niilo Mäenpää63′
80′ Rui Manuel Muati Modesto
Maximo Tolonen62′

Arbiter nie ukarał zawodników FC Honka żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna FC Honka w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę zespół IFK Mariehamn rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Seinäjoen Jalkapallokerho. Tego samego dnia Kuopion Palloseura będzie gościć zespół FC Honka.