Liga fińska - 18. kolejka Veikkausliiga: Turun Palloseura - Seinajoen 1-0 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 31 października, drużyna Turunu Palloseura wygrała z Seinajoenem 1-0 (0-0). Mecz na Veritas Stadion w Turku obejrzało 1 457 widzów.

18. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-10-31 15:00 | Stadion: Veritas Stadion | Widzów: 1457 | Arbiter: Mattias Gestranius
Turun Palloseura
Seinäjoen Jalkapallokerho
1
0
M. Ääritalo 48'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Turunu Palloseura wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Trener Seinajoenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 29. minucie na plac gry wszedł Jude Arthur, a murawę opuścił Matej Hradecky.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu dla Turunu Palloseura zdobył Mika Ääritalo w 48. minucie. Trener Turunu Palloseura wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Muhameda Olawale'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mika Ääritalo.

W 66. minucie Denys Oliynyk zastąpił Ariela Ngueukama. W 74. minucie Niko Markkula został zmieniony przez Serge'a Atakayiego, a za Mehmeta Hetemaja wszedł na boisko Keaton Isaksson, co miało wzmocnić zespół Seinajoenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonniego Peräahę na Juhaniego Pikkarainena oraz Santeriego Haaralę na Albijona Muzaciego. W 87. minucie sędzia przyznał kartkę Murilowi z Seinajoenu.

Ville Tikkanen
84′ Santeri Haarala
Mehmet Hetemaj75′
Alim Moundi
Matej Hradecky29′
78′ Jonni Peräaho
Jake Jervis
 48′ 64′ Mika Ääritalo
Denys Oliynyk66′
Joakim Latonen
Emmanuel Jorge Ledesma
Miikka Mujunen
Jesse Öst
78′ Juhani Pikkarainen
Matias Vainionpää
84′ Albijon Muzaci
Joonas Lepistö
64′ Muhamed Tehe Olawale
Ariel Thierry Ngueukam66′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Seinajoenu pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Seinajoenu dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą środę zespół Seinajoenu rozegra kolejny mecz w Rovaniemi. Jego rywalem będzie Rovaniemen Palloseura. Tego samego dnia Kuopion Palloseura zagra z zespołem Turunu Palloseura na jego terenie.