Liga fińska - 18. kolejka Veikkausliiga: Tampereen Ilves - Rovaniemen Palloseura 2-2 (0-1)

4 sierpnia na Tammelan Stadion odbył się mecz 18. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Tampereenu i Roavaniemenu. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 4 421 widzów.

18. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-08-04 16:00 | Stadion: Tammelan Stadion | Widzów: 4421 | Arbiter: D. Antamo
M. Tamminen 49'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki zespół Roavaniemenu wygrał 15 razy i zanotował pięć porażek oraz cztery remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter pokazał kartkę Atte Sihvonenowi, zawodnikowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Roavaniemenu w 40. minucie spotkania, gdy Lucas Lingman strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Roavaniemenu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie wynik na 0-2 podwyższył Matias Tamminen.

W 51. minucie za Iira Järvinena wszedł Janne Saksela. W tej samej minucie w zespole Tampereenu doszło do zmiany. Jacques Haman wszedł za Davida Addy'ego.

Zawodnicy Tampereenu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Lauri Ala-Myllymäki. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Matiasowi Tamminenowi z drużyny gości. W 57. minucie w jedenastce Roavaniemenu doszło do zmiany. Youness Rahimi wszedł za Beobide'a. Trener Tampereenu postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Emile'a Tendenga i na pole gry wprowadził napastnika Eera Tamminena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

A kibice Roavaniemenu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tommiego Jänttiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Matias Tamminen. W 86. minucie kartkę dostał Yussif Moussa, zawodnik Tampereenu. W samej końcówce pojedynku w jedenastce Roavaniemenu doszło do zmiany. Niklas Jokelainen wszedł za Kevina Kouassiviego-Benissana.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Tampereenu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę wyrównującą zdobył Baba Mensah.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Antonio Reguero Chapinal
51′ David Nii Addy
Juho Hyvärinen
Felipe Aspegren
Kalle Katz
 90′ Baba Mensah
Kevin Kouassivi-Benissan89′
Tatu Miettunen
Atte Sihvonen19′
 55′ Lauri Ala-Myllymäki
Mohamadou Sissoko
51′ Iiro Järvinen
Taye Taiwo
86′ Yussif Daouda Moussa
Jagoba Beobide Larrañaga57′
Jair Tavares da Silva
Lucas Lingman  40′
66′ Emile Paul Tendeng
Agnaldo Pinto de Moraes Júnior
Tiemenko Fofana
Matias Tamminen  49′ 56′ 75′
Johannes Luukkanen
Mikko Rantala
51′ Janne Saksela
Henrik Ölander
Diogo Tomas
Tommi Jäntti75′
Tuure Siira
Niklas Jokelainen89′
51′ Jacques Haman
Youness Rahimi57′
Ilari Mettälä

66′ Eero Tamminen

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Tampereenu, natomiast zawodnikom gości wręczył dwie.

11 sierpnia zespół Roavaniemenu będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Vaasan Palloseura. Tego samego dnia IFK Mariehamn będzie rywalem drużyny Tampereenu w meczu, który odbędzie się w Maarianhaminie.