Liga fińska - 18. kolejka Veikkausliiga: KuPS Kuopio - Idrottsföreningen 1-1 (0-1)

4 sierpnia na Savon Sanomat Areena odbył się mecz 18. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Kupsu Kuopio i Idrottsföreningenu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 2 029 widzów.

18. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-08-04 16:00 | Stadion: Savon Sanomat Areena | Widzów: 2029 | Arbiter: O. Hämäläinen
Kuopion Palloseura
Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors
1
1
P. Pennanen 52'
Jabar Sharza 7'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Kupsu Kuopio wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Idrottsföreningenu w siódmej minucie spotkania, gdy Jabar Sharza strzelił pierwszego gola.

W 15. minucie Babacar Diallo został zastąpiony przez Juha Pirttijokiego. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jukce Halmemu z zespołu gości. Była to 36. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Idrottsföreningenu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Petteri Pennanen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kupsu Kuopio, zdobywając bramkę w 52. minucie meczu. W 64. minucie sędzia wręczył żółtą kartkę Janiemu Backmanowi z Idrottsföreningenu.

Kibice Kupsu Kuopio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Atsa Purjego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ilmari Niskanen. W 83. minucie w zespole Kupsu Kuopio doszło do zmiany. Ariel Ngueukam wszedł za Ville'a Saxmana. Trener Idrottsföreningenu postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Tiquinha i na pole gry wprowadził napastnika Kevina Larssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Riku Selanderowi i Vinkowi Soldzie. Cztery minuty później w zespole Idrottsföreningenu doszło do zmiany. Tuukka Andberg wszedł za Hannu Patronena. W doliczonej siódmej minucie starcia czerwoną kartkę obejrzał Rangel, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Daniel Kollar
15′ Babacar Diallo
Jani Backman64′
Luis Carlos Murillo
Tero Mäntylä
90′ Vinko Soldo
Hannu Patronen90′
Luc Landry Tabi Manga
Erikson Carlos Batista dos Santos84′
Reuben Ayarna
Jukka Halme36′
76′ Ilmari Niskanen
Joel Mattsson
 52′ Petteri Pennanen
Riku Selander90′
83′ Ville Saxman
Hassan Mila Sesay
Mame Seydina Issa Laye Thiaw
Jabar Sharza  7′
90′ Lucas Rangel Nunes Gonçalves
Luis Henrique Farinhas Taffner
Miika Töyräs
Martti Puolakainen
15′ Juho Pirttijoki
Tuukka Andberg90′
Kalle Taimi
Rafael Ferreira Francisco
Tommi Jyry
Thais Damgaard Nielsen
83′ Ariel Thierry Ngueukam
Jakob Dunsby
76′ Ats Purje
Samuel Haglund
Saku Savolainen
Kevin Larsson84′

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla zespołu Kupsu Kuopio, mimo że oddała ona cztery celne strzały.

Zawodnicy Kupsu Kuopio obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół Kupsu Kuopio wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.