Liga fińska - 18. kolejka Veikkausliiga: Inter Turku - IFK Mariehamn 1-0 (0-0)

4 sierpnia na Veritas Stadion odbył się pojedynek 18. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Interu Turku i IFK Mariehamn. Mecz zakończył się zwycięstwem Interu Turku 1-0. Na stadionie zasiadło 2 475 widzów.

18. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-08-04 17:00 | Stadion: Veritas Stadion | Widzów: 2475 | Arbiter: A. Munukka
Inter Turku
IFK Mariehamn
1
0
M. Ojala 83'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 54 spotkania drużyna Interu Turku wygrała 23 razy i zanotowała 18 porażek oraz 13 remisów.

Od pierwszych minut drużyna IFK Mariehamn zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Interu Turku była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Robinowi Buwaldzie z IFK Mariehamn. Była to 27. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Interu Turku postanowił zagrać agresywniej. W 50. minucie zmienił pomocnika Niila Mäenpäę i na pole gry wprowadził napastnika Mikę Ojalę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 59. minucie sędzia przyznał kartkę Aapowi Mäenpäi z zespołu gości.

W 67. minucie Riku Sjöroos został zmieniony przez Aristote'a Mbomę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce IFK Mariehamn doszło do zmiany. Daniel Sjölund wszedł za Keatona Isakssona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Turku w 83. minucie spotkania, gdy Mika Ojala strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 85. minucie Aapo Mäenpää został zmieniony przez Lassiego Järvenpäę, co miało wzmocnić jedenastkę IFK Mariehamn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Valenčiča na Albiona Ademiego.

Od 89. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Rick Ketting90′
89′ Niko Markkula
Aapo Mäenpää59′ 85′
Miro Tenho
Dylan Murnane
Mikko Kuningas
Gustav Backaliden
50′ Niilo Mäenpää
Riku Sjöroos67′
90′ Filip Valenčič
Amos Ekhalie
90′ 90′ Albion Ademi
Robin Sid
Hanson Boakai
Daniel Sjölund73′
50′  83′ (k.) Mika Ojala
Aristote Mboma67′

Sędzia wręczył dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom IFK Mariehamn pokazał trzy.

Drużyna Interu Turku w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Interu Turku zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Kuopion Palloseura. Natomiast w niedzielę Tampereen Ilves zagra z zespołem IFK Mariehamn na jego terenie.