Liga fińska - 17. kolejka Veikkausliiga: IFK Mariehamn - Kuopion Palloseura 0-2 (0-1)

W starciu 17. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 27 września, zespół IFK Mariehamn przegrał z KuPSem Kuopio 0-2 (0-1). Mecz na Wiklöf Holding Arena w Maarianhaminie obejrzało 903 widzów.

17. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-09-27 17:30 | Stadion: Wiklöf Holding Arena | Widzów: 903 | Arbiter: J. Järvinen
IFK Mariehamn
Kuopion Palloseura
0
2
J. Nissinen 38'
A. Udoh 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Jedenastka KuPSu Kuopio wygrała aż 23 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół KuPSu Kuopio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie bramkę zdobył Jiri Nissinen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KuPSu Kuopio.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KuPSu Kuopio w 60. minucie spotkania, gdy Aniekpeno Udoh zdobył drugą bramkę. Kibice IFK Mariehamn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maxima Tolonena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Dmytro Bilonoh.

W 61. minucie Riku Sjöroos zastąpił Saku Ylätupę. Jedyną kartkę w meczu dostał Mikko Sumusalo z drużyny gospodarzy. Była to 89. minuta pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Otso Virtanen
77′ Lassi Järvenpää
Nuno Miguel Adro Tomás
89′ Mikko Sumusalo
Jiri Nissinen  38′
Kalle Taimi
Artur Pikk
Gustav Backaliden
Igors Tarasovs
61′ Dmytro Bilonoh
Bismark Adjei-Boateng
Peter Michael Makrillos
Urho Nissilä
Niilo Mäenpää
Bruno Miguel Braz Rodrigues 77′
61′ Riku Sjöroos
Juho Pirttijoki
77′ Aapo Mäenpää
Luc Landry Tabi Manga
Frankline Okoye Chinacherem
Joel Vartiainen
Joel Karlström
Petteri Pennanen77′
61′ Maximo Tolonen
Lucas Rangel Nunes Gonçalves77′
61′ Saku Tuomas Severi Ylätupa
Saku Savolainen81′

Jedenastka KuPSu Kuopio zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom IFK Mariehamn przyznał jedną żółtą.