Liga fińska - 17. kolejka Veikkausliiga: HJK Helsinki - Rovaniemen Palloseura 4-0 (3-0)

28 września na Bolt Arena odbył się mecz 17. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami HJK Helsinki i Roavaniemenu. Starcie zakończyło się zwycięstwem HJK Helsinki 4-0. Na stadionie stawiło się 1 547 widzów.

K. Meriluoto 78'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 63 spotkania zespół HJK Helsinki wygrał 39 razy i zanotował 11 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HJK Helsinki w 14. minucie spotkania, gdy Roope Riski zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rasmus Schüller wywołał eksplozję radości wśród kibiców HJK Helsinki, strzelając kolejnego gola w 35. minucie spotkania.

W 44. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Roope Riski z HJK Helsinki.

Trener Roavaniemenu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vekę Pyynya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Sampo Ala. W 60. minucie Tim Vayrynen został zmieniony przez Davida Brownego.

W 61. minucie Tommi Jäntti został zmieniony przez Rasmusa Degermana, co miało wzmocnić drużynę Roavaniemenu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roope Riskiego na Kaiego Meriluota w 76. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HJK Helsinki w 78. minucie spotkania, gdy Kai Meriluoto strzelił czwartego gola. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Roavaniemenu doszło do zmiany. Simo Majander wszedł za Zuraba Tsiskaridzego.

Chwilę później trener HJK Helsinki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Eetu Vertainen, a murawę opuścił Bubacar Djaló. W tej samej minucie Riku Riski został zmieniony przez Pyry'ego Hannolę, a za Nikolaiego Alha wszedł na boisko Rico Finnäs, co miało wzmocnić jedenastkę HJK Helsinki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juha Hyvärinena na Eerika Kantolę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Sammy N'Djock
82′ Nikolai Alho
Atte Sihvonen
82′ Bubacar Boi Djaló
Zurab Tsiskaridze79′
82′ Riku Riski
Tommi Jäntti61′
 35′ Rasmus Schüller
Tuomas Kaukua
 14′, 44′ 76′ Roope Riski
Sampo Ala46′
Atomu Tanaka
Youness Rahimi
60′ Tim Vayrynen
Matias Tamminen
Hugo Keto
Mikko Rantala
Ivan Ostojić
Eerik Kantola86′
82′ Pyry Hannola
Simo Majander79′
60′ David Eric Browne
Rasmus Degerman61′
82′ Rico Finnäs
Eetu Muinonen
76′  78′ Kai Meriluoto
Veka Pyyny46′
82′ Eetu Vertainen

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna HJK Helsinki w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.