Liga fińska - 17. kolejka Veikkausliiga: FC Honka - Tampereen Ilves 1-2 (1-0)

W meczu 17. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 27 lipca, jedenastka FC Honka przegrała z Tampereenem 1-2 (1-0). Mecz na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo obejrzało 2 807 widzów.

17. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-07-27 16:00 | Stadion: Tapiolan Urheilupuisto | Widzów: 2807 | Arbiter: V. Nevalainen
Y. Moussa 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna FC Honka wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Juha Hakola wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Honka, zdobywając bramkę w 13. minucie pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Honka.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Timothy'emu Murrayowi z FC Honka.

Drużyna Tampereenu nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Diogo Tomas.

W 65. minucie Ilari Mettälä został zastąpiony przez Iira Järvinena. W 66. minucie sędzia pokazał kartkę Gideonowi Baahowi, zawodnikowi FC Honka. W 69. minucie Tiemenko Fotana został zmieniony przez Emile'a Tendenga, a za Dioga Tomasa wszedł na boisko Tuure Siira, co miało wzmocnić zespół Tampereenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikka Sumusalę na Henriego Aalto.

A kibice FC Honka nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dembę Savage'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Juha Hakola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tampereenu w 90. minucie spotkania, gdy Yussif Moussa strzelił drugiego gola. W doliczonej drugiej minucie starcia w jedenastce FC Honka doszło do zmiany. Luis Silva wszedł za Gideona Baaha.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

FC Honka
57′ Timothy Murray
Mika Hilander
66′ 90′ Gideon Baah
David Nii Addy
Robert Ivanov
Felipe Aspegren
72′ Mikko Sumusalo
Baba Mensah
 13′ 82′ Juha Hakola
Johannes Luukkanen
72′ Henri Aalto
Iiro Järvinen65′
Tommi Saarinen
Matias Petteri Ojala
Duarte Tammilehto
Tuure Siira82′
82′ Demba Savage
Emile Paul Tendeng69′
Arlind Sejdiu
Eero Tamminen
90′ Luis Saúl Silva López

Arbiter nie ukarał zawodników Tampereenu żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.