Liga fińska - 16. kolejka Veikkausliiga: Haka Valkeakoski - Rovaniemen Palloseura 0-2 (0-0)

23 września na Tehtaan kenttä odbył się mecz 16. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Haki Valkeakoski i Roavaniemenu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Roavaniemenu 2-0. Na stadionie zasiadło 1 608 widzów.

16. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-09-23 17:30 | Stadion: Tehtaan kenttä | Widzów: 1608 | Arbiter: M. Al Emara
Haka Valkeakoski
Rovaniemen Palloseura
0
2
E. Banza 59'
Y. Rahimi 72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Zespół Haki Valkeakoski wygrał aż 22 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 28. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Haki Valkeakoski i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie kartką został ukarany Aleksandr Kokko, piłkarz gości. Chwilę później trener Haki Valkeakoski postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Tino Purme, a murawę opuścił Jacob Bushue.

W tej samej minucie Tommi Jäntti zastąpił Jussiego Niskę.

Wysiłki podejmowane przez zespół Roavaniemenu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Enoch Banza. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 61. minucie w drużynie Roavaniemenu doszło do zmiany. Samuel Olabisi wszedł za Juha Hyvärinena.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Roavaniemenu w 72. minucie spotkania, gdy Youness Rahimi strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Haki Valkeakoski doszło do zmiany. Maximus Tainio wszedł za Antona Popovitsa.

A kibice Roavaniemenu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rasmusa Degermana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Joonas Vahtera. W 74. minucie Aleksandr Kokko został zmieniony przez Matiasa Tamminena, co miało wzmocnić drużynę Roavaniemenu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Saloma Ojalę na Jonniego Thusberga w 85. minucie. Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Zurab Tsiskaridze
43′ 57′ Jacob Bushue
Tommi Jäntti57′
Mohamed Kamara
Obed Malolo32′
28′ 74′ Anton Popovits
Joonas Vahtera74′
Samuel Chidi
Enoch Banza  59′
80′ Eero Markkanen
Aleksandr Kokko52′ 74′
85′ Salomo Ojala
Samuel Olabisi61′
57′ Tino Purme
Rasmus Degerman74′
74′ Maximus Tainio
Veka Pyyny
Antto Hilska
Matias Tamminen74′
85′ Jonni Thusberg

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Roavaniemenu, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Roavaniemenu w drugiej połowie dokonała czterech zmian.