Liga fińska - 15. kolejka Veikkausliiga: Roavaniemen - KuPS Kuopio 0-2 (0-2)

W meczu 15. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 20 września, jedenastka Roavaniemenu przegrała z KuPSem Kuopio 0-2 (0-2). Mecz na Rovaniemen Keskuskenttä w Rovaniemi obejrzało 1 039 widzów.

15. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-09-20 17:30 | Stadion: Rovaniemen Keskuskenttä | Widzów: 1039 | Arbiter: K. Mäkinen
S. Savolainen 40'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 starć drużyna Roavaniemenu wygrała 19 razy i zanotowała 18 porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut zespół KuPSu Kuopio zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Roavaniemenu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksandra Kokka z Roavaniemenu, a w 28. minucie Jiriego Nissinena z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę KuPSu Kuopio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie bramkę zdobył Bismark Adjei-Boateng.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Joonasowi Vahterze z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KuPSu Kuopio w 40. minucie spotkania, gdy Saku Savolainen strzelił drugiego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Trener KuPSu Kuopio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ats Purje, a murawę opuścił Jiri Nissinen. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Bismark Adjei-Boateng z KuPSu Kuopio. Była to 68. minuta spotkania.

W 68. minucie za Obeda Malolę wszedł Jussi Niska. W tej samej minucie Aleksandr Kokko został zmieniony przez Tuomasa Kaukuę, a za Younessa Rahimiego wszedł na boisko Tommi Jäntti, co miało wzmocnić drużynę Roavaniemenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aniekpena Udoha na Rangela. Trener Roavaniemenu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rasmusa Degermana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Zurab Tsiskaridze.

W 78. minucie Joonas Vahtera został zmieniony przez Matiasa Tamminena, co miało wzmocnić zespół Roavaniemenu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Petteriego Pennanena na Arttu Heinonena w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

Artur Pikk
78′ Zurab Tsiskaridze
Igors Tarasovs
68′ Obed Malolo
Bismark Adjei-Boateng  33′ 68′
Eetu Muinonen
Petteri Pennanen90′
37′ 78′ Joonas Vahtera
Ville Saxman
Enoch Banza
Usman Sale
24′ 68′ Aleksandr Kokko
Saku Savolainen  40′
73′ Youness Rahimi
Aniekpeno Udoh70′
Sammy N'Djock
Hemmo Riihimäki
68′ Jussi Niska
Luc Landry Tabi Manga
Samuel Olabisi
Viljami Aittokoski
78′ Rasmus Degerman
Oskari Sallinen
73′ Tommi Jäntti
Arttu Heinonen90′
68′ Tuomas Kaukua
Lucas Rangel Nunes Gonçalves70′
78′ Matias Tamminen
Ats Purje46′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Roavaniemenu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

KuPS Kuopio
0
2
50%
50%

Już w najbliższą środę drużyna KuPSu Kuopio zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors. Tego samego dnia Haka Valkeakoski będzie gościć zespół Roavaniemenu.