Liga fińska - 15. kolejka Veikkausliiga: Idrottsföreningen - IFK Mariehamn 2-2 (2-0)

19 września na Bolt Arena w Helsinkach odbyło się starcie 15. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Idrottsföreningenu i IFK Mariehamn. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 1 425 widzów.

A. Pelvas 79'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół IFK Mariehamn wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Dziewięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Idrottsföreningenu w 10. minucie spotkania, gdy Vitinho zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gustavowi Backalidenowi z IFK Mariehamn. Była to 26. minuta spotkania. W 30. minucie Aapo Mäenpää został zmieniony przez Lassiego Järvenpäę.

Zespół IFK Mariehamn ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się John Fagerström.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Eero-Matti Auvinen, zawodnik Idrottsföreningenu. Chwilę później trener Idrottsföreningenu postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Vitinha wszedł Matias Hänninen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Idrottsföreningenu nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz.

W tej samej minucie w drużynie Idrottsföreningenu doszło do zmiany. Nikolas Saira wszedł za Johna Fagerströma. W 71. minucie arbiter przyznał kartkę Riku Selanderowi z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener IFK Mariehamn postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Petera Makrillosa. Na boisko wszedł Yanga Baliso, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w zespole IFK Mariehamn doszło do zmiany. Dmytro Bilonoh wszedł za Saku Ylätupę.

Bramkarz Idrottsföreningenu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 77. minucie gola kontaktowego strzelił Gustav Backaliden.

Jedenastka IFK Mariehamn wyrównała wynik meczu. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Akseli Pelvas.

W 81. minucie w zespole Idrottsföreningenu doszło do zmiany. Foday Manneh wszedł za Jabara Sharzę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartki otrzymał Nikolas Saira z Idrottsföreningenu oraz Niilo Mäenpää z drużyny gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Oskari Forsman
65′ Eero-Matti Auvinen
Aapo Mäenpää30′
Joel Mero
Mikko Sumusalo
 39′ 69′ John Fagerström
Niilo Mäenpää90′
71′ Riku Selander
Riku Sjöroos
81′ Jabar Sharza
Saku Tuomas Severi Ylätupa73′
 10′ 69′ João Victor Souza dos Santos
Albion Ademi
Sakari Ilmari Tukiainen
Akseli Pelvas  79′
Otto Huuhtanen
Marc Nordqvist
69′ Matias Hänninen
Tarik Hamza
Hannu Patronen
Lassi Järvenpää30′
Tino Palmasto
Frankline Okoye Chinacherem
81′ Foday Manneh
Yanga Baliso73′
69′ 90′ Nikolas Saira
Dmytro Bilonoh73′

Maximo Tolonen

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.