Reklama

Reklama

Liga fińska - 15. kolejka Veikkausliiga: Idrottsföreningen - IFK Mariehamn 2-2 (2-0)

19 września na Bolt Arena w Helsinkach odbyło się starcie 15. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Idrottsföreningenu i IFK Mariehamn. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 1 425 widzów.

19 września  na Bolt Arena w Helsinkach odbyło się starcie  15. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Idrottsföreningenu  i IFK Mariehamn. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 1 425 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół IFK Mariehamn wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Dziewięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Idrottsföreningenu w 10. minucie spotkania, gdy Vitinho zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gustavowi Backalidenowi z IFK Mariehamn. Była to 26. minuta spotkania. W 30. minucie Aapo Mäenpää został zmieniony przez Lassiego Järvenpäę.

Reklama

Zespół IFK Mariehamn ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się John Fagerström.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Eero-Matti Auvinen, zawodnik Idrottsföreningenu. Chwilę później trener Idrottsföreningenu postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Vitinha wszedł Matias Hänninen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Idrottsföreningenu nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz.

W tej samej minucie w drużynie Idrottsföreningenu doszło do zmiany. Nikolas Saira wszedł za Johna Fagerströma. W 71. minucie arbiter przyznał kartkę Riku Selanderowi z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener IFK Mariehamn postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Petera Makrillosa. Na boisko wszedł Yanga Baliso, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w zespole IFK Mariehamn doszło do zmiany. Dmytro Bilonoh wszedł za Saku Ylätupę.

Bramkarz Idrottsföreningenu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 77. minucie gola kontaktowego strzelił Gustav Backaliden.

Jedenastka IFK Mariehamn wyrównała wynik meczu. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Akseli Pelvas.

W 81. minucie w zespole Idrottsföreningenu doszło do zmiany. Foday Manneh wszedł za Jabara Sharzę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartki otrzymał Nikolas Saira z Idrottsföreningenu oraz Niilo Mäenpää z drużyny gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę drużyna IFK Mariehamn będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Tampereen Ilves. Tego samego dnia Kuopion Palloseura będzie gościć zespół Idrottsföreningenu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL