Liga fińska - 14. kolejka Veikkausliiga: Turun Palloseura - IFK Mariehamn 1-1 (0-0)

W meczu 14. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 14 września, zespół Turunu Palloseura zremisował z IFK Mariehamn 1-1 (0-0). Mecz na Veritas Stadion w Turku obejrzało 1 120 widzów.

D. Bilonoh 68'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Jedenastka IFK Mariehamn wygrała aż 18 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 11.

Już w pierwszych minutach jedenastka IFK Mariehamn próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Niilo Mäenpää z IFK Mariehamn. Była to 23. minuta pojedynku.

Na drugą połowę zespół Turunu Palloseura wyszedł w zmienionym składzie, za Albijona Muzaciego wszedł Oskari Jakonen. W pierwszych minutach drugiej połowy kartką został ukarany Aldayr Hernández, piłkarz gospodarzy.

W 57. minucie Niklas Pyyhtiä zastąpił Jonniego Peräahę. W tej samej minucie trener Turunu Palloseura postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Joakim Latonen, a murawę opuścił Jean. W 61. minucie w jedenastce IFK Mariehamn doszło do zmiany. Dmytro Bilonoh wszedł za Saku Ylätupę.

Trener IFK Mariehamn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joela Karlströma. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Niilo Mäenpää. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Turunu Palloseura doszło do zmiany. Juri Kinnunen wszedł za Santeriego Haaralę.

W tym czasie zawodnicy IFK Mariehamn nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 68. minucie bramkę zdobył Dmytro Bilonoh.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Dmytro Bilonoh z drużyny gości.

Piłkarze Turunu Palloseura nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 84. minucie Muhamed Olawale wyrównał wynik meczu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Oskari Forsman
57′ Jean Carlos de Brito
Aapo Mäenpää69′
48′ Aldayr Hernández Basanta
Peter Michael Makrillos
65′ Santeri Haarala
Niilo Mäenpää23′ 61′
Alim Moundi
Riku Sjöroos82′
57′ Niklas Pyyhtiä
Saku Tuomas Severi Ylätupa61′
81′ Mika Ääritalo
Albion Ademi
46′ Albijon Muzaci
Akseli Pelvas83′
Miikka Mujunen
Marc Nordqvist
65′ Juri Kinnunen
Tarik Hamza
Juho Lähde
Lassi Järvenpää69′
57′ Jonni Peräaho
Frankline Okoye Chinacherem83′
46′ Oskari Jakonen
Dmytro Bilonoh61′  68′ 72′
57′ Joakim Latonen
Joel Karlström61′
81′  84′ Muhamed Tehe Olawale
Maximo Tolonen82′

Przewaga jedenastki IFK Mariehamn w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Turunu Palloseura, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.