Liga fińska - 14. kolejka Veikkausliiga: Seinäjoen Jalkapallokerho - Inter Turku 2-1 (0-0)

W spotkaniu 14. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 1 lipca, drużyna Seinajoenu zwyciężyła z Interem Turku 2-1 (0-0). Mecz na OmaSP Stadion w Seinäjokiem obejrzało 3 944 widzów.

F. Valenčič 57'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Seinajoenu wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut drużyna Interu Turku zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Seinajoenu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Juuso Hämäläinen z Interu Turku. Była to 42. minuta pojedynku.

Nieoczekiwanie zawodnicy Interu Turku nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 57. minucie Filip Valenčič dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Jedenastka Seinajoenu otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Mehmet Hetemaj.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Joonas Sundman, zawodnik Seinajoenu. W 69. minucie Dani Hatakka zastąpił Trevora Elhiego. Między 70. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Seinajoenu: Batista, Mehmet Hetemaj, na ich miejsce weszli: Maximo Tolonen, Obed Malolo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mikka Kuningasa, Miki Ojali zajęli: Álvaro Muñiz, Elias Mastokangas.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Seinajoenu w 87. minucie spotkania, gdy Denys Oliynyk zdobył z karnego drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W następstwie utraty bramki trener Interu Turku postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił obrońcę Nika Markkulę i na pole gry wprowadził napastnika Albiona Ademiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Sergeiemu Eremence z drużyny gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Luciano Damián Balbi
69′ Dani Hatakka
Juuso Hämäläinen42′
Didier Boris Kadio
Daan Klinkenberg
66′ Joonas Sundman
Niko Markkula88′
90′ Sergey Eremenko
Miro Tenho
 64′ 82′ Mehmet Hetemaj
Mikko Kuningas70′
 87′ (k.) Denys Oliynyk
Aleksi Paananen
Dion Acoff
Timo Furuholm
70′ Matheus dos Santos Batista
Mika Ojala74′
William Greenwell Ions
Filip Valenčič  57′
Severi Ikäheimo
Aati Marttinen
69′ Trevor Elhi
Niilo Mäenpää
82′ Obed Malolo
Álvaro Muñiz Cegarra70′
70′ Maximo Tolonen
Albion Ademi88′

Arbiter wręczył dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Interu Turku pokazał jedną.

Już w najbliższy piątek jedenastka Interu Turku rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Lahti. Natomiast w niedzielę Tampereen Ilves będzie gościć zespół Seinajoenu.