Liga fińska - 14. kolejka Veikkausliiga: Rovaniemen Palloseura - FC Honka 1-3 (0-2)

12 września na Rovaniemen Keskuskenttä w Rovaniemi odbyło się starcie 14. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Roavaniemenu i FC Honka. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Honka 3-1. Spotkanie obejrzało 1 020 widzów.

14. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-09-12 16:00 | Stadion: Rovaniemen Keskuskenttä | Widzów: 1020 | Arbiter: P. Viljanen
J. Dongou 57'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna FC Honka wygrała aż 15 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Honka w 26. minucie spotkania, gdy Macoumba Kandji zdobył pierwszą bramkę.

Niedługo później Tapio Heikkila wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Honka, strzelając kolejnego gola w 44. minucie meczu.

Drugą połowę zespół Roavaniemenu rozpoczął w zmienionym składzie, za Jussiego Niskę wszedł Simo Majander.

Zawodnicy Roavaniemenu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie gola kontaktowego strzelił Joonas Vahtera.

Jedenastka Roavaniemenu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie wynik ustalił Jean-Marie Dongou. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

W 62. minucie kartkę otrzymał Aleksandr Kokko z Roavaniemenu. W 64. minucie za Joonasa Vahterę wszedł Tuomas Kaukua. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Enocha Banzę z Roavaniemenu, a w 83. minucie Niila Saarikiviego z drużyny przeciwnej.

Między 71. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Honka: Edmund Arko-Mensah, Javi Hervas, Macoumba Kandji, Borjas Martín, Konsta Rasimus, na ich miejsce weszli: Robbie Azodo, Jerry Voutilainen, Niilo Saarikivi, Roope Pyyskänen, Ville Koski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juha Hyvärinena, Aleksandra Kokka zajęli: Tommi Jäntti, Matias Tamminen. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Markus Uusitalo
78′ Juho Hyvärinen
Edmund Arko-Mensah71′
Kalle Katz
Dani Hatakka
46′ Jussi Niska
Konsta Rasimus90′
 54′ 64′ Joonas Vahtera
Duarte Tammilehto
66′ Enoch Banza
Jean-Marie Dongou  57′
62′ 84′ Aleksandr Kokko
Macoumba Kandji  26′ 82′
Youness Rahimi
Borjas Martín González90′
Mikko Rantala
Timothy Murray
46′ Simo Majander
Matias Rale
Samuel Olabisi
Ville Koski90′
78′ Tommi Jäntti
Roope Pyyskänen90′
64′ Tuomas Kaukua
Niilo Saarikivi82′ 83′
Obed Malolo
Jerry Voutilainen82′
84′ Matias Tamminen
Robbie Azodo71′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Roavaniemenu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.