Liga fińska - 14. kolejka Veikkausliiga: IFK Mariehamn - FC Honka 2-2 (0-2)

W starciu 14. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 30 czerwca, drużyna IFK Mariehamn zremisowała z FC Honka 2-2 (0-2). Mecz na Wiklöf Holding Arena w Maarianhaminie obejrzało 1 100 widzów.

14. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-06-30 17:30 | Stadion: Wiklöf Holding Arena | Widzów: 1100 | Arbiter: J. Hyytiä
Borjas Martín 44'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 meczów jedenastka FC Honka wygrała 14 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 15 remisów.

Od pierwszych minut zespół FC Honka zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki IFK Mariehamn była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Abel Suárez wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Honka, strzelając gola w 32. minucie pojedynku.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Honka, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Borjas Martín. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Gideon Baah z jedenastki gości. Była to 45. minuta starcia.

Drugą połowę drużyna IFK Mariehamn rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daniela Sjölunda wszedł Riku Sjöroos. W 62. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Keaton Isaksson. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 81. minucie Aapo Mäenpää został zmieniony przez Amosa Ekhaliego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Amos Ekhalie.

W następstwie utraty gola trener FC Honka postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Lucasa Kaufmanna i na pole gry wprowadził napastnika Arlinda Sejdiu, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Riku Sjöroosa, zawodnika gospodarzy. W tej samej minucie w zespole FC Honka doszło do zmiany. Martin Salin wszedł za Luisa Silvę.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Robert Ivanov
81′ Aapo Mäenpää
Mikko Sumusalo
Dylan Murnane
Juha Hakola
Robbie Crawford
Lucas Paz Kaufmann89′
 62′ (k.) Keaton Isaksson
Joel Perovuo
Robin Sid
Konsta Rasimus
46′ Daniel Sjölund
Tommi Saarinen
81′  86′ Amos Ekhalie
Saku Heiskanen
Joel Karlström
Duarte Tammilehto
46′ 90′ Riku Sjöroos
Martin Salin90′

Arlind Sejdiu89′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna IFK Mariehamn w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Jedenastka gości w drugiej połowie także dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższą sobotę zespół FC Honka zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Kuopion Palloseura. Tego samego dnia Rovaniemen Palloseura będzie rywalem jedenastki IFK Mariehamn w meczu, który odbędzie się w Rovaniemi.