Liga fińska - 14. kolejka Veikkausliiga: Idrottsföreningen - Inter Turku 0-0

W meczu 14. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 14 września, drużyna Idrottsföreningenu zremisowała z Interem Turku 0-0. Mecz na Bolt Arena w Helsinkach obejrzało 1 502 widzów.

14. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-09-14 17:30 | Stadion: Bolt Arena | Widzów: 1502 | Arbiter: A. Munukka
Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors
Inter Turku
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków drużyna Idrottsföreningenu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 13 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Interu Turku próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Idrottsföreningen: Sakariemu Mattili w 31. i Moshtaghowi Yaghoubiemu w 43. minucie.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Joelowi Merowi, piłkarzowi gospodarzy. W 58. minucie za Joela Mattssona wszedł Jukka Halme.

W 68. minucie w jedenastce Interu Turku doszło do zmiany. Noah Nurmi wszedł za Arttu Hoskonena. A kibice Idrottsföreningenu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Johna Fagerströma. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Vitinho. Po chwili trener Interu Turku postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Matiasa Ojalę wszedł Kevin Kouassivi-Benissan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis.

W tej samej minucie Elias Mastokangas został zmieniony przez Taikiego Kagayamę, a za Benjamina Källmana wszedł na boisko Liliu, co miało wzmocnić drużynę Interu Turku. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adamę Fofaną na Riku Selandera. Między 84. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Jesper Engström84′
84′ Jani Backman
Juuso Hämäläinen
48′ Joel Mero
Arttu Hoskonen68′
Hannu Patronen
Rick Ketting88′
82′ Adama Fofana
Elias Mastokangas74′
31′ Sakari Mattila
Álvaro Muñiz Cegarra
58′ Joel Mattsson
Matias Petteri Ojala74′
43′ Moshtagh Yaghoubi
Aleksi Paananen
72′ João Victor Souza dos Santos
Kevin Kouassivi-Benissan74′
72′ John Fagerström
Noah Nurmi68′
58′ Jukka Halme
Anthony Gildas Kofi Annan
Tino Palmasto
Jan Heinonen
82′ Riku Selander
Ellinton Antonio Costa Morais77′
Jabar Sharza
Taiki Kagayama74′

Przewaga jedenastki Interu Turku w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Idrottsföreningenu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.