Liga fińska - 14. kolejka Veikkausliiga: Idrottsföreningen - HJK Helsinki 0-2 (0-2)

4 lipca na Telia 5G -areena w Helsinkach odbyło się starcie 14. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Idrottsföreningenu i HJK Helsinki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HJK Helsinki 2-0. Mecz obejrzało 10 256 widzów.

S. Dahlström 32'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna HJK Helsinki wygrała aż siedem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Kaan Kairinen.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sebastian Dahlström wywołał eksplozję radości wśród kibiców HJK Helsinki, strzelając kolejnego gola w 32. minucie pojedynku. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Sebastianowi Dahlströmowi i Janiemu Backmanowi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Drugą połowę drużyna Idrottsföreningenu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jakoba Dunsbego, Nikolasa Sairę weszli Matias Hänninen, Njazi Kuqi. Niestety w 60. minucie meczu Arnold Otieno bramkarz Idrottsföreningenu z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Daniela Kollara - rezerwowego bramkarza jedenastki.

W 72. minucie za Evansa Mensaha wszedł Eetu Vertainen. W 82. minucie kartkę dostał Njazi Kuqi, piłkarz Idrottsföreningenu. Chwilę później trener HJK Helsinki postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lassiego Lappalainena wszedł Kevin Kouassivi-Benissan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie HJK Helsinki utrzymać prowadzenie.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce HJK Helsinki doszło do zmiany. Akseli Pelvas wszedł za Santeriego Väänänena. W 90. minucie arbiter ukarał kartkami Toró z Idrottsföreningenu i Nikolaiego Alha, Eetu Vertainena z drużyny HJK Helsinki.

Saira
60′ Arnold Otieno Origi
Maksim Rudakov
36′ Jani Backman
Rafael Scapini de Almeida
90′ Rafael Ferreira Francisco
Evans Mensah72′
46′ Jakob Dunsby
Riku Riski
46′ Nikolas Saira
Santeri Väänänen87′
60′ Daniel Kollar
Markus Uusitalo
Tuukka Andberg
Kevin Kouassivi-Benissan84′
46′ Matias Hänninen
Roni Peiponen
Tino Palmasto
Henri Toivomäki
46′ 82′ Njazi Kuqi
Erfan Zeneli
Kevin Larsson
Akseli Pelvas87′
Elsaid Maher
Eetu Vertainen72′ 90′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.