Liga fińska - 13. kolejka Veikkausliiga: KuPS Kuopio - Roavaniemen 3-0 (2-0)

W meczu 13. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 9 września, zespół KuPSu Kuopio zwyciężył z Roavaniemenem 3-0 (2-0). Mecz na Savon Sanomat Areena obejrzało 1 451 widzów.

13. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-09-09 17:30 | Stadion: Savon Sanomat Areena | Widzów: 1451 | Arbiter: J. Järvinen
A. Udoh 85'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 45 pojedynków jedenastka Roavaniemenu wygrała 19 razy i zanotowała 17 porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał kartką Nuna Tomása, zawodnika KuPSu Kuopio.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KuPSu Kuopio w 30. minucie spotkania, gdy Rangel strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna KuPSu Kuopio, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie wynik na 2-0 podwyższył Usman Sale.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Simowi Majanderowi z Roavaniemenu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Roavaniemenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Rasmus Degerman, a murawę opuścił Obed Malolo. W 60. minucie za Matiasa Tamminena wszedł Aleksandr Kokko.

Między 60. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy KuPSu Kuopio: Luc Tabi, Urho Nissilä, na ich miejsce weszli: Igors Tarasovs, Ilmari Niskanen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tuomasa Kaukui, Joonasa Vahtery zajęli: Youness Rahimi, Veka Pyyny. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Bismark Adjei-Boateng z zespołu gospodarzy. Była to 67. minuta meczu. A kibice KuPSu Kuopio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aniekpena Udoha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Rangel. Posunięcie trenera było słuszne. Aniekpena Udoha zdobył kolejną bramkę w 85. minucie spotkania.

W 77. minucie w zespole KuPSu Kuopio doszło do zmiany. Ats Purje wszedł za Usmana Sale'a.

Dopiero w drugiej połowie Aniekpeno Udoh wywołał eksplozję radości wśród kibiców KuPSu Kuopio, strzelając kolejnego gola w 85. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie KuPSu Kuopio doszło do zmiany. Jiri Nissinen wszedł za Ville'a Saxmana. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Sammy N'Djock
19′ Nuno Miguel Adro Tomás
Juho Hyvärinen
Artur Pikk
Kalle Katz
67′ Luc Landry Tabi Manga
Simo Majander38′
67′ Bismark Adjei-Boateng
Atte Sihvonen
67′ Urho Nissilä
Tuomas Kaukua60′
Petteri Pennanen
Obed Malolo55′
87′ Ville Saxman
Eetu Muinonen
 30′ 76′ Lucas Rangel Nunes Gonçalves
Joonas Vahtera75′
 33′ 77′ Usman Sale
Enoch Banza
Saku Savolainen
Matias Tamminen60′
Hemmo Riihimäki
Matias Niemelä
87′ Jiri Nissinen
Jussi Niska
67′ Igors Tarasovs
Samuel Olabisi
67′ Ilmari Niskanen
Rasmus Degerman55′
Arttu Heinonen
Aleksandr Kokko60′
77′ Ats Purje
Veka Pyyny75′
76′  85′ Aniekpeno Udoh
Youness Rahimi60′

Wyjątkowa nieporadność napastników Roavaniemenu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół KuPSu Kuopio w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.