Liga fińska - 13. kolejka Veikkausliiga: IFK Mariehamn - FC Lahti 2-2 (0-1)

9 września na Wiklöf Holding Arena w Maarianhaminie odbyło się spotkanie 13. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami IFK Mariehamn i FC Lahti. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 840 widzów.

13. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-09-09 17:30 | Stadion: Wiklöf Holding Arena | Widzów: 840 | Arbiter: P. Viljanen
V. Hambo 55'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki zespół FC Lahti wygrał 18 razy i zanotował 12 porażek oraz 14 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie sędzia przyznał kartkę Timiemu Lahtiemu z FC Lahti.

Tymczasem zawodnicy FC Lahti nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie bramkę zdobył Mikko Kuningas.

W 27. minucie arbiter ukarał kartką Valdrina Rashicę, piłkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Lahti.

Na murawie, jak to często zdarzało się IFK Mariehamn w tym sezonie, pojawił się Frankline Okoye, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Lassiego Järvenpäę. Drugą połowę drużyna IFK Mariehamn rozpoczęła w zmienionym składzie, za Petera Makrillosa wszedł Johannes Laaksonen.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Lahti w 55. minucie spotkania, gdy Vahid Hambo zdobył drugą bramkę. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Johannesowi Laaksonenowi, piłkarzowi IFK Mariehamn.

Bramkarz FC Lahti wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Albion Ademi. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 62. minucie Maximo Tolonen został zmieniony przez Dmytra Bilonoha. W tej samej minucie Joel Karlström został zmieniony przez Niila Mäenpäę, co miało wzmocnić drużynę IFK Mariehamn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Teemu Jänttiego na Jasina-Amina Assehnouna. Chwilę później trener FC Lahti postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Pyry Lampinen, a murawę opuścił Valdrin Rashica.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Eemeli Virta z jedenastki gości. W 71. minucie w zespole FC Lahti doszło do zmiany. Arlind Sejdiu wszedł za Eemelego Virtę.

Jedenastka IFK Mariehamn wyrównała wynik meczu. W tej samej minucie Albion Ademi po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-2.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Akoete Eninful z FC Lahti. W 88. minucie w drużynie IFK Mariehamn doszło do zmiany. Frans Grönlund wszedł za Riku Sjöroosa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Joona Tiainen
46′ Lassi Järvenpää
Teemu Jäntti64′
62′ Joel Karlström
Matti Klinga
46′ Peter Michael Makrillos
Mikko Kuningas  26′
88′ Riku Sjöroos
Valdrin Rashica27′ 64′
62′ Maximo Tolonen
Eemeli Virta66′ 71′
 61′, 71′ Albion Ademi
Lassi Forss
46′ 59′ Johannes Laaksonen
Viljami Isotalo
46′ Frankline Okoye Chinacherem
Jasin-Amin Assehnoun64′
62′ Dmytro Bilonoh
Arttu Auranen
88′ Frans Grönlund
Pyry Lampinen64′
62′ Niilo Mäenpää
Arlind Sejdiu71′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze IFK Mariehamn dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka FC Lahti w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.