Liga fińska - 13. kolejka Veikkausliiga: FC Honka - Tampereen Ilves 3-2 (1-1)

9 września na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo odbyło się spotkanie 13. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami FC Honka i Tampereenu. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Honka 3-2. Mecz obejrzało 758 widzów.

13. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-09-09 17:30 | Stadion: Tapiolan Urheilupuisto | Widzów: 758 | Arbiter: J. Hyytiä
D. Tomas 52'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy trafiła do bramki rywala. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Macoumba Kandji.

Zawodnicy Tampereenu nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W ósmej minucie gola wyrównującego strzelił Tiemenko Fofana. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie kartkę obejrzał Lucas Kaufmann z jedenastki gospodarzy.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Diogo Tomas.

W 71. minucie Eetu Mömmö został zmieniony przez Emile'a Tendenga. W tej samej minucie w zespole Tampereenu doszło do zmiany. Doni Arifi wszedł za Tuure'a Siirę. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Honka w tym sezonie, pojawił się Edmund Arko-Mensah, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Dembę Savage'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 23 minuty, jedenastka FC Honka doprowadziła do remisu. Gola strzelił Javi Hervas.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół FC Honka przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie wynik ustalił Borjas Martín.

W 78. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Tuure Mäntynen, Janne Saksela, a na ich miejsce weszli Mikael Almen, Felipe Aspegren. W następstwie utraty bramki trener Tampereenu postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Miskę Rautiolę i na pole gry wprowadził napastnika Eemelego Raittinena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tiemenka Fofanę z Tampereenu, a w 89. minucie Daniego Hatakkę z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Mikael Almen78′
89′ Dani Hatakka
Felipe Aspegren78′
Tapio Heikkila
Tatu Miettunen
 75′ Javi Hervas
Diogo Tomas  52′
48′ 90′ Lucas Paz Kaufmann
Lauri Ala-Myllymäki
Konsta Rasimus
Miska Rautiola83′
85′ Jerry Voutilainen
Tuure Siira71′
 4′ Macoumba Kandji
Joona Veteli
 77′ Borjas Martín González
Tiemenko Fofana  8′ 86′
72′ Demba Savage
Eetu Mömmö71′
Markus Uusitalo
Matias Riikonen
72′ Edmund Arko-Mensah
Tuure Mäntynen78′
Ville Koski
Janne Saksela78′
Roope Pyyskänen
Doni Arifi71′
90′ Niilo Saarikivi
Janne-Pekka Laine
85′ Duarte Tammilehto
Emile Paul Tendeng71′

Eemeli Raittinen83′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Tampereenu pokazał jedną.

Drużyna FC Honka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.