Liga fińska - 12. kolejka Veikkausliiga: Kuopion Palloseura - Turun Palloseura 3-1 (3-1)

W pojedynku 12. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 29 sierpnia, zespół KuPSu Kuopio zwyciężył z Turunem Palloseura 3-1 (3-1). Mecz na Savon Sanomat Areena obejrzało 1 727 widzów.

12. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-08-29 17:30 | Stadion: Savon Sanomat Areena | Widzów: 1727 | Arbiter: V. Nevalainen
A. Muzaci 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 mecze jedenastka Turunu Palloseura wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 28. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Turunu Palloseura Aldayr Hernández.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół KuPSu Kuopio , strzelając kolejnego gola. W 35. minucie wynik na 2-0 podwyższył Luc Tabi.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 45. minucie gola kontaktowego strzelił Albijon Muzaci.

Prawie natychmiast Petteri Pennanen wywołał eksplozję radości wśród kibiców KuPSu Kuopio, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

W 70. minucie za Oskariego Jakonena wszedł Juri Kinnunen. Po chwili trener KuPSu Kuopio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Aniekpeno Udoh, a murawę opuścił Rangel.

A trener Turunu Palloseura wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko M'baye Babacara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Albijon Muzaci. W 84. minucie Tatu Varmanen został zmieniony przez Muhameda Olawale'a, co miało wzmocnić drużynę Turunu Palloseura. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ville'a Saxmana na Igorsa Tarasovsa.

Jere Koponen
80′ Jiri Nissinen
Masahudu Alhassan
Juho Pirttijoki
Aldayr Hernández Basanta 28′ (samob.)
 35′ Luc Landry Tabi Manga
Juhani Pikkarainen
Bismark Adjei-Boateng
Tatu Varmanen84′
78′ Ilmari Niskanen
Santeri Haarala
Urho Nissilä
Jesper Karlsson
 45′ 78′ Petteri Pennanen
Juho Lähde78′
85′ Ville Saxman
Alim Moundi
77′ Lucas Rangel Nunes Gonçalves
Oskari Jakonen70′
Saku Savolainen
Albijon Muzaci  45′ 84′
Hemmo Riihimäki
Miikka Mujunen
80′ Mats Haakenstad
Rasmus Holma
85′ Igors Tarasovs
Juri Kinnunen70′
Arttu Heinonen
Niklas Pyyhtiä78′
78′ Ats Purje
M'baye Diop Babacar84′
78′ Usman Sale
Joakim Latonen
77′ Aniekpeno Udoh
Muhamed Tehe Olawale84′

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół KuPSu Kuopio w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.